www stockholm rogaining se arrangeras av orienteringsklubben www ravinen org  
 
Startsida
FAQ
Anmälan
Kontakt
 
rogaining.com
ravinen.org


Resultat Stockholm Rogaining 17 november 2007

Bike Herr
1.   Team MTB-kåsan      02:56:34    1310p
Gunnar Tibert, Magnus Wallenborg , Mathias Wilhelmsson
83 (14:22) 102 (21:16) 93 (27:02) 92 (34:21) 103 (45:26) 73 (52:51) 53 (1:05:27) 62 (1:12:49) 32 (1:19:03) 43 (1:22:52) 61 (1:31:35) 51 (1:39:56) 82 (1:46:17) 72 (1:55:54) 91 (2:02:44) 71 (2:12:35) 101 (2:27:52) 81 (2:38:44)
2.   One Spoon E Bikers      02:57:23    1100p
Patric de Boussard, Petter Albinsson
12 (2:40) 63 (15:28) 83 (22:51) 102 (31:08) 93 (37:36) 92 (48:00) 103 (1:00:36) 73 (1:08:00) 53 (1:21:35) 62 (1:28:35) 32 (1:33:25) 43 (1:37:51) 61 (1:48:42) 51 (2:01:41) 82 (2:12:49) 72 (2:25:58) 31 (2:40:34) 22 (2:48:57) 13 (2:53:35)
3.   MTBO SPb club      02:52:56    1080p
Ivan Kononov, Aleksey Zdeblovskiy
11 (3:09) 83 (17:51) 102 (25:14) 93 (31:02) 92 (38:24) 103 (49:55) 73 (1:04:43) 63 (1:15:26) 53 (1:30:25) 62 (1:37:35) 32 (1:42:44) 61 (1:58:02) 51 (2:07:32) 82 (2:15:07) 91 (2:25:24) 43 (2:41:58) 23 (2:45:59)
4.   Sundbybergmultisport / M,M&J      02:50:31    1060p
Mikael Hanell, Mattias Olson , Johan Larsson
63 (19:40) 83 (27:02) 93 (34:37) 102 (41:03) 92 (50:39) 103 (1:04:01) 73 (1:12:21) 53 (1:27:13) 62 (1:35:16) 32 (1:40:13) 43 (1:45:08) 51 (1:53:59) 82 (2:03:10) 81 (2:21:11) 42 (2:30:25) 31 (2:38:03) 13 (2:46:38)
5.   Christofer och Anders      02:53:33    1020p
Christofer Fredriksson, Anders Olofsson
11 (2:25) 83 (17:39) 102 (25:19) 93 (30:57) 92 (38:35) 103 (50:51) 73 (58:57) 63 (1:12:46) 53 (1:31:41) 62 (1:39:34) 32 (1:44:18) 43 (1:48:55) 51 (1:58:31) 82 (2:07:26) 91 (2:19:46) 23 (2:45:18)
6.   Sundbyberg multisport netcompetence      03:00:19    970p
Björn Haring, Johan Skärskog , Johan Bjelke
83 (14:25) 102 (22:59) 92 (34:15) 93 (42:17) 103 (54:05) 73 (1:03:02) 63 (1:15:31) 53 (1:30:29) 62 (1:37:49) 32 (1:44:19) 43 (1:48:35) 51 (1:57:35) 82 (2:10:51) 72 (2:30:31)
7.   Vilse i fläskpannkakan      02:49:55    800p
Per Jonasson, Jonas Ahlström
63 (17:09) 83 (34:31) 93 (42:25) 102 (53:17) 92 (1:12:00) 73 (1:29:48) 103 (1:42:39) 53 (2:05:48) 62 (2:17:11) 32 (2:23:33) 43 (2:28:48) 23 (2:35:07) 13 (2:45:35)
8.   Berga Boys      02:55:07    650p
Johan Nilsson, Patrik Rowinski
83 (15:15) 102 (23:07) 93 (31:19) 92 (48:12) 103 (1:01:08) 73 (1:36:23) 63 (2:16:34) 53 (2:32:46) 13 (2:50:29)
9.   Pyret`s Boys      02:56:55    550p
Ronny Hedlund, Henrik Due
13 (7:08) 22 (13:56) 21 (25:43) 31 (34:03) 42 (44:37) 52 (57:53) 41 (1:15:50) 71 (1:38:48) 72 (2:00:28) 82 (2:12:26) 51 (2:23:02) 43 (2:34:16) 23 (2:41:26) 11 (2:53:55)
 
Bike Dam
1.   naturguiden.se      02:57:09    720p
Fredrika Alvarsson, Linda Johnsson
43 (6:02) 61 (18:55) 51 (29:13) 82 (42:03) 72 (53:26) 91 (1:02:16) 71 (1:16:43) 101 (1:28:14) 41 (1:56:53) 42 (2:06:49) 83 (2:39:00)
2.   Barbarellas      02:51:09    640p
Margareta Meiton, Lotta Tapper
83 (23:12) 93 (35:43) 102 (45:25) 92 (1:03:06) 103 (1:26:24) 73 (1:37:32) 63 (2:05:37) 53 (2:32:03)
3.   Team Livelisabeth      02:52:30    220p
Elisabet Frid, Liv Poppelstam
22 (27:27) 23 (45:02) 43 (53:15) 32 (1:02:45) 62 (1:42:12) 51 (2:27:54)
 
Bike Mix
1.   Team Pedalogerna      02:57:46    1180p
Hanna Winberg, Björn Völcker
63 (18:32) 83 (27:18) 102 (34:59) 93 (41:06) 92 (49:18) 103 (1:00:33) 73 (1:07:52) 53 (1:21:22) 62 (1:28:37) 32 (1:33:40) 43 (1:37:58) 61 (1:50:31) 51 (2:00:14) 82 (2:07:36) 91 (2:18:29) 81 (2:31:28) 42 (2:40:18) 11 (2:55:42)
2.   Hot Stuff      02:50:02    830p
Erik Bengtsson, Carolinne Dahlerus , Hanna Hagberg
11 (2:32) 83 (20:29) 102 (30:13) 93 (37:17) 92 (47:33) 103 (1:03:02) 73 (1:13:09) 63 (1:33:20) 53 (1:56:17) 32 (2:05:58) 43 (2:12:11) 51 (2:22:23) 61 (2:33:23)
3.   Sundbybergs multisport mix      02:56:57    650p
Helen Veerman, Anders Sjöde
43 (6:47) 61 (19:39) 51 (31:50) 82 (47:34) 91 (59:59) 101 (1:21:06) 42 (1:54:18) 83 (2:23:49) 102 (2:33:10) 11 (2:54:53)
 
Damer
1.   Uppsala      05:46:41    1520p
Rebecka Österberg, Elin Sjölander
12 (5:04) 63 (25:02) 83 (36:30) 93 (46:43) 102 (53:20) 92 (1:03:31) 103 (1:21:06) 73 (1:31:45) 53 (2:01:52) 62 (2:12:46) 32 (2:24:39) 43 (2:32:09) 61 (2:47:20) 51 (2:56:00) 82 (3:12:37) 72 (3:25:33) 91 (3:34:44) 71 (3:45:49) 101 (4:06:34) 81 (4:28:04) 41 (4:45:40) 42 (4:58:59) 33 (5:12:53) 21 (5:25:55) 13 (5:41:07)
2.   OK Linné      05:46:59    1480p
Sofie Johansson, Lina Bäckström
12 (4:40) 73 (29:43) 103 (40:48) 92 (57:40) 93 (1:07:01) 102 (1:12:59) 83 (1:23:55) 63 (1:35:35) 33 (2:10:30) 42 (2:21:21) 81 (2:37:48) 101 (2:55:50) 71 (3:18:38) 91 (3:28:46) 72 (3:40:28) 82 (3:51:38) 51 (4:06:03) 61 (4:19:06) 62 (4:46:56) 32 (4:56:13) 43 (5:04:05) 23 (5:11:29) 22 (5:17:32) 31 (5:28:36) 13 (5:41:10)
3.   E&A      05:53:09    1030p
Ellinor Björk, Anna Molander
13 (5:44) 22 (11:40) 31 (24:17) 21 (33:50) 33 (45:05) 11 (1:01:05) 63 (1:35:57) 83 (1:50:44) 93 (2:04:16) 102 (2:12:54) 92 (2:26:37) 103 (2:59:36) 73 (3:13:24) 53 (3:55:44) 62 (4:10:50) 32 (4:25:26) 43 (4:34:57) 61 (4:54:13) 51 (5:08:37) 23 (5:32:07) 12 (5:47:59)
4.   Maje & Ninni      05:46:42    1000p
Maje Carlberg, Ninni Bjärrenholt
12 (5:14) 53 (24:08) 62 (37:04) 32 (44:47) 23 (59:37) 43 (1:04:37) 61 (1:18:41) 51 (1:30:03) 82 (1:49:49) 72 (2:04:37) 91 (2:17:24) 71 (2:30:24) 101 (2:52:57) 81 (3:20:45) 41 (3:42:28) 42 (0.00) 52 (0.00) 33 (0.00) 21 (0.00) 13 (0.00)
5.   Anna och Emma      05:36:19    960p
Anna Grundahl, Emma Nilsson
11 (4:08) 63 (38:13) 83 (51:45) 93 (1:04:55) 102 (1:13:39) 92 (1:26:45) 103 (1:49:53) 73 (2:05:38) 53 (2:43:16) 62 (3:01:15) 32 (3:09:27) 23 (3:30:53) 43 (3:46:14) 51 (4:10:54) 82 (4:37:33) 21 (5:13:57) 13 (5:29:09)
6.   IKSU Multisport      05:19:39    850p
Kristin Larsson, Sofia Söderberg
11 (4:01) 63 (38:46) 83 (51:15) 93 (1:03:28) 102 (1:14:10) 92 (1:30:08) 103 (1:57:22) 73 (2:11:58) 53 (2:57:40) 62 (3:09:53) 32 (3:57:58) 43 (4:06:50) 51 (4:31:39) 22 (5:10:25)
 
Mixed
1.   Fast-Freds Friends      05:54:32    1600p
Staffan Källbäck, Frida Rosenberg
12 (4:32) 63 (21:48) 83 (32:07) 93 (44:49) 102 (52:25) 92 (1:02:17) 103 (1:17:12) 73 (1:26:31) 53 (1:50:37) 62 (1:59:25) 32 (2:07:17) 23 (2:17:10) 43 (2:22:17) 61 (2:39:12) 51 (2:48:44) 82 (3:02:31) 72 (3:22:09) 91 (3:30:25) 71 (3:44:58) 101 (4:03:30) 81 (4:20:54) 41 (4:37:38) 42 (4:49:41) 33 (5:02:56) 21 (5:13:37) 31 (5:20:18) 22 (5:33:50) 13 (5:40:00) 11 (5:50:57)
2.   Kämplaget      05:49:54    1590p
Jeanette Andersson, Per Vestling
12 (4:37) 63 (21:44) 83 (32:16) 102 (42:33) 93 (48:38) 92 (56:41) 73 (1:09:01) 103 (1:19:18) 53 (1:48:01) 62 (1:56:46) 32 (2:02:37) 23 (2:12:04) 43 (2:16:19) 51 (2:30:34) 61 (2:41:25) 82 (2:58:16) 72 (3:11:02) 91 (3:19:59) 71 (3:32:02) 101 (3:57:16) 81 (4:17:44) 41 (4:34:59) 42 (4:49:20) 33 (5:03:20) 21 (5:17:45) 31 (5:26:18) 22 (5:38:12) 13 (5:44:08)
3.   MK studenterna mixed      05:59:46    1550p
Marcus Nilsson, Annica Karlsson
12 (4:26) 63 (23:35) 83 (34:43) 102 (46:19) 93 (53:28) 92 (1:02:19) 103 (1:17:48) 53 (1:45:46) 62 (1:55:21) 32 (2:01:45) 23 (2:13:10) 43 (2:18:15) 61 (2:34:13) 51 (2:41:49) 82 (2:56:07) 72 (3:08:09) 91 (3:17:50) 71 (3:31:58) 101 (3:53:51) 81 (4:15:42) 41 (4:30:07) 42 (4:43:22) 52 (4:59:50) 33 (5:21:44) 21 (5:29:39) 31 (5:35:45) 13 (5:54:57)
4.   Skarpnäcks OL lag 4      05:42:11    1420p
Fanny Deckner, Joel Ahlqvist
63 (21:59) 83 (32:28) 102 (43:02) 93 (49:46) 92 (57:54) 73 (1:11:54) 103 (1:22:34) 53 (1:52:16) 62 (2:05:55) 32 (2:12:30) 23 (2:23:31) 43 (2:28:44) 61 (2:41:23) 51 (2:50:23) 82 (3:04:46) 72 (3:18:40) 91 (3:29:20) 71 (3:49:20) 41 (4:07:08) 42 (4:23:12) 33 (4:36:05) 21 (4:45:19) 31 (4:52:16) 22 (5:06:37) 13 (5:15:53) 12 (5:25:39) 11 (5:38:22)
5.   Skarpnäcks OL lag 3      05:54:39    1410p
Samuel Henriksson, Catarina Rolén , Bengt Langels
83 (32:23) 102 (43:31) 93 (51:26) 92 (1:02:22) 103 (1:18:50) 73 (1:29:38) 63 (1:46:59) 53 (2:16:31) 62 (2:31:50) 32 (2:39:17) 43 (2:48:20) 51 (3:06:11) 82 (3:24:39) 72 (3:39:47) 91 (3:50:10) 71 (4:05:20) 101 (4:26:32) 81 (4:48:56) 41 (5:08:38) 31 (5:23:52) 22 (5:41:06) 13 (5:47:30)
6.   Sundbyberg IK      05:54:23    1100p
Natalia Fey, Carl Fey
11 (2:54) 33 (21:41) 52 (34:55) 42 (45:43) 41 (54:24) 71 (1:21:14) 101 (1:40:55) 91 (2:07:55) 72 (2:18:39) 82 (2:33:27) 51 (2:48:47) 61 (2:58:09) 43 (3:25:13) 23 (3:32:32) 32 (3:47:03) 62 (3:56:41) 53 (4:08:31) 73 (4:48:30) 83 (5:02:10) 63 (5:21:34)
7.   Skarpnäcks OL lag 1      05:49:22    1090p
Oskar Nederheim, Sanna Batz
63 (30:21) 73 (49:14) 103 (1:05:14) 92 (1:30:13) 93 (1:43:20) 102 (1:52:00) 83 (2:06:08) 33 (2:57:45) 42 (3:16:29) 81 (3:38:30) 81 (3:38:58) 101 (4:05:14) 91 (4:55:03) 72 (5:06:45) 13 (5:41:42)
8.   The Laketwigs      05:31:42    1010p
Fredrik Sjökvist, Caroline Sjökvist
12 (4:20) 63 (30:08) 83 (42:09) 102 (56:32) 93 (1:04:20) 92 (1:15:39) 103 (1:38:25) 73 (1:53:04) 53 (2:35:08) 62 (2:51:40) 32 (3:02:18) 43 (3:16:28) 61 (3:37:42) 51 (3:54:59) 41 (4:21:26) 31 (4:40:28) 21 (4:51:25) 22 (5:10:20) 13 (5:21:48)
9.   Niklas & Therese      05:40:58    980p
Niklas Petersson, Therese Svensson
12 (5:07) 53 (28:19) 62 (40:21) 32 (51:59) 23 (1:14:02) 43 (1:19:03) 61 (1:52:43) 51 (2:02:01) 82 (2:19:36) 72 (2:41:05) 91 (2:52:10) 71 (3:11:19) 101 (3:37:22) 81 (4:01:24) 41 (4:23:08) 42 (4:38:10) 33 (4:57:34) 21 (5:08:25) 31 (5:17:04) 13 (5:32:05) 12 (5:07) 53 (28:19) 62 (40:21) 32 (51:59) 23 (1:14:02) 43 (1:19:03) 61 (1:52:43) 51 (2:02:01) 82 (2:19:36) 72 (2:41:05) 91 (2:52:10) 71 (3:11:19) 101 (3:37:22) 81 (4:01:24) 41 (4:23:08) 42 (4:38:10) 33 (4:57:34) 21 (5:08:25) 31 (5:17:04) 13 (5:32:05)
10.   Eskilstuna Jelly Beans      05:35:56    940p
Fredrik Månsson, Caroline Egnerfors
11 (3:44) 52 (30:41) 42 (46:21) 41 (1:01:25) 81 (1:16:30) 101 (1:37:20) 71 (2:00:05) 91 (2:13:30) 72 (2:29:54) 82 (2:45:40) 51 (2:59:43) 61 (3:39:45) 62 (4:11:46) 53 (4:29:49) 32 (4:49:52) 43 (4:59:48) 23 (5:08:50)
11.   Djtävlar!      05:49:37    940p
Daniel Stenflo, Jenny Lundmark
11 (4:42) 63 (39:18) 83 (51:40) 102 (1:05:24) 93 (1:16:05) 92 (1:30:46) 73 (1:53:16) 103 (2:07:08) 53 (2:49:39) 62 (3:00:48) 32 (3:08:32) 23 (3:36:50) 43 (3:45:37) 51 (4:12:57) 82 (4:35:52) 13 (0.00)
12.   Skarpnäcks OL lag 2      06:07:30    920p
Harald Bauer, TAS BORT!
11 (3:07) 83 (33:40) 93 (46:15) 102 (53:47) 92 (1:05:54) 103 (1:26:05) 73 (1:39:26) 63 (2:00:42) 53 (2:42:06) 62 (2:56:22) 32 (3:04:58) 23 (3:20:37) 43 (3:27:13) 61 (3:48:15) 51 (4:05:13) 82 (4:26:33) 91 (4:46:15)
13.   SMS, Karlstad      04:55:41    910p
Fredrik Rosén, Mats-Erik Malmberg
52 (28:29) 42 (45:12) 41 (55:14) 81 (1:11:00) 101 (1:30:13) 71 (1:53:01) 91 (2:09:35) 72 (2:26:46) 82 (2:41:12) 51 (2:57:48) 61 (3:11:17) 43 (3:35:30) 32 (3:46:41) 62 (3:58:09) 53 (4:16:19)
14.   Tuppen, hönan och kycklingen      05:44:47    910p
Jan Nilsson, Stina Franzon , Elin Franzon
12 (5:35) 63 (32:06) 83 (46:40) 102 (1:03:30) 93 (1:15:58) 92 (1:30:05) 103 (1:54:16) 73 (2:08:07) 53 (2:57:01) 62 (3:15:41) 32 (3:29:16) 43 (3:43:07) 23 (3:54:24) 22 (4:17:40) 31 (4:38:55) 21 (4:51:09) 33 (5:08:09) 11 (5:38:18)
15.   SMS/KTH      05:25:43    850p
Kristina Palm, Thomas Westin
63 (41:35) 83 (1:00:17) 93 (1:17:21) 102 (1:30:18) 92 (1:48:31) 103 (2:20:08) 73 (2:35:35) 53 (3:17:31) 62 (3:39:42) 32 (3:55:11) 43 (4:07:49) 21 (4:38:11) 31 (4:49:04) 22 (5:08:35) 13 (5:17:49)
16.   Sthlm Hash House Harriers      05:47:33    850p
Bengt Nilsson, Yvonne Nilsson
11 (6:38) 52 (39:19) 42 (58:54) 101 (1:54:39) 71 (2:20:17) 91 (2:33:30) 72 (2:46:06) 82 (3:03:00) 51 (3:20:03) 61 (3:35:38) 43 (3:58:42) 23 (4:11:03) 32 (4:28:00) 62 (4:39:50) 53 (4:56:27) 22 (5:27:46) 13 (5:38:02)
17.   Lost team      04:12:41    830p
Martina Palm, Jan Ferneman , Owen Whitaker
11 (4:12) 63 (36:45) 83 (51:52) 102 (1:06:43) 92 (1:21:03) 93 (1:35:16) 103 (2:03:58) 73 (2:16:32) 53 (3:00:50) 62 (3:16:07) 32 (3:28:30) 43 (3:37:10) 23 (3:47:26) 22 (3:57:24) 13 (4:05:50)
18.   Team Kanin      05:55:19    790p
Elisabent Bengtsson, Kjell Bengtsson , Daniel Bengtsson
11 (4:31) 83 (50:29) 93 (1:05:03) 102 (1:16:27) 92 (1:32:32) 103 (2:01:33) 73 (2:19:57) 63 (2:49:24) 12 (3:22:12) 53 (4:22:55) 62 (4:43:56) 32 (5:13:28) 43 (5:35:14)
19.   Mumintrollet och Bill&Bull      04:59:22    780p
Johanna Tuuf, Elin Karasalo , Magnus Gille
11 (4:20) 63 (39:10) 83 (54:39) 102 (1:11:16) 93 (1:23:28) 92 (1:39:25) 103 (2:09:15) 73 (2:26:25) 53 (3:36:35) 62 (3:52:40) 32 (4:16:40) 43 (4:33:20)
20.   Lido zemu S      05:35:13    700p
Aija Zogla, Aivars Zogla
13 (8:37) 31 (26:13) 21 (36:36) 33 (50:32) 52 (1:28:36) 42 (1:53:53) 41 (2:12:04) 81 (2:48:41) 71 (3:07:09) 91 (3:27:36) 72 (3:44:57) 82 (4:20:54) 51 (4:41:48) 43 (5:08:48)
21.   Team H&T      06:13:56    570p
Therese Hagersjö, Henrik Nordström
83 (31:01) 93 (44:55) 102 (53:44) 92 (1:05:47) 103 (1:34:36) 73 (1:48:48) 63 (2:07:12) 11 (2:41:51) 21 (3:14:19) 33 (3:23:12) 42 (4:06:51) 71 (4:39:29) 91 (5:05:56)
 
Herrar
1.   Lundhags Adventure      05:50:30    1640p
Sonny Peterson, Johan Häll
13 (4:23) 31 (12:26) 21 (17:55) 33 (23:52) 52 (34:37) 42 (42:33) 41 (50:34) 81 (1:02:38) 101 (1:15:45) 71 (1:32:26) 91 (1:39:49) 72 (1:48:15) 82 (1:58:38) 51 (2:14:14) 61 (2:24:18) 43 (2:36:50) 32 (2:52:04) 62 (3:00:38) 53 (3:08:03) 73 (3:35:43) 103 (3:46:34) 92 (4:08:57) 102 (4:20:23) 93 (4:29:40) 83 (4:39:43) 63 (4:53:06) 12 (5:18:25) 22 (5:34:19) 23 (5:40:27)
2.   M.A.P.S      05:35:09    1600p
Mattias Allared, Peter Sundén
12 (4:14) 63 (21:26) 83 (32:41) 93 (42:19) 102 (48:30) 92 (57:43) 73 (1:11:31) 103 (1:21:58) 53 (1:49:38) 62 (1:59:33) 32 (2:05:37) 23 (2:15:11) 43 (2:19:15) 61 (2:32:53) 51 (2:44:02) 82 (2:56:00) 72 (3:07:54) 71 (3:15:38) 91 (3:24:49) 101 (3:50:26) 81 (4:08:39) 41 (4:24:32) 42 (4:35:43) 33 (4:49:47) 21 (4:57:46) 31 (5:04:08) 22 (5:16:49) 13 (5:22:28) 11 (5:31:44)
3.   Team Trimtex      05:38:17    1550p
Tomas Albinsson, Per Olofsson
12 (4:10) 73 (26:42) 103 (36:49) null (52:23) 92 (52:52) 93 (1:03:05) 102 (1:09:49) 83 (1:21:11) 63 (1:31:15) 33 (1:55:55) 52 (2:12:32) 42 (2:21:55) 41 (2:35:16) 81 (2:52:56) 101 (3:08:49) 71 (3:26:19) 91 (3:35:22) 72 (3:45:16) 82 (3:57:05) 51 (4:09:34) 61 (4:21:05) 62 (4:49:23) 32 (4:56:36) 43 (5:04:28) 23 (5:10:44) 22 (5:17:02) 13 (5:22:51) 11 (5:34:58)
4.   Carlberg      05:53:18    1500p
Pelle Carlberg, Anders Ohlin
12 (5:12) 63 (25:21) 83 (36:31) 102 (49:11) 93 (56:20) 92 (1:06:22) 103 (1:23:14) 73 (1:34:42) 53 (2:07:33) 62 (2:19:11) 32 (2:25:41) 43 (2:34:23) 61 (2:48:49) 51 (2:59:04) 82 (3:13:18) 72 (3:28:10) 91 (3:39:15) 71 (3:54:45) 101 (4:18:22) 81 (4:39:42) 41 (5:00:03) 42 (5:17:43) 33 (5:31:21) 11 (5:49:10)
5.   Lost in translation      05:46:07    1480p
Bernie Jackson, Krister Svensson
12 (4:29) 63 (21:51) 83 (32:20) 102 (43:34) 93 (51:12) 92 (1:00:50) 103 (1:18:37) 73 (1:29:26) 53 (1:57:09) 62 (2:08:14) 32 (2:16:34) 23 (2:27:13) 43 (2:33:26) 61 (2:49:05) 51 (2:59:47) 82 (3:15:26) 72 (3:30:08) 91 (3:40:36) 71 (3:54:00) 101 (4:33:05) 81 (4:50:42) 41 (5:08:25) 31 (5:23:55) 13 (5:40:08)
6.   M & M      05:58:17    1480p
Mattias Gärdsback, Marcus Josefsson
63 (21:31) 83 (31:50) 93 (41:19) 102 (47:39) 92 (57:25) 103 (1:13:05) 73 (1:23:15) 53 (1:53:22) 62 (2:05:07) 32 (2:12:09) 23 (2:23:12) 43 (2:28:41) 61 (2:48:07) 51 (2:59:39) 82 (3:11:50) 72 (3:28:35) 71 (3:44:52) 91 (3:56:25) 101 (4:27:55) 81 (4:47:34) 41 (5:08:04) 31 (5:22:04) 21 (5:30:24)
7.   Sundbyberg multisport 22      05:49:14    1450p
Niklas Kåvius, Björn Malmgren , Anders Lindkvist
11 (2:56) 63 (25:04) 83 (35:37) 102 (46:08) 93 (52:59) 92 (1:00:39) 103 (1:16:43) 73 (1:26:29) 53 (1:54:50) 62 (2:07:53) 43 (2:23:04) 61 (2:37:43) 51 (2:48:53) 82 (3:02:35) 72 (3:16:45) 91 (3:29:10) 71 (3:44:11) 81 (3:55:55) 41 (4:21:47) 42 (4:41:19) 33 (4:56:01) 21 (5:06:38) 31 (5:14:40) 22 (5:28:47) 13 (5:35:25) 12 (5:44:38) 11 (2:56) 63 (25:04) 83 (35:37) 102 (46:08) 93 (52:59) 92 (1:00:39) 103 (1:16:43) 73 (1:26:29) 53 (1:54:50) 62 (2:07:53) 43 (2:23:04) 61 (2:37:43) 51 (2:48:53) 82 (3:02:35) 72 (3:16:45) 91 (3:29:10) 71 (3:44:11) 81 (3:55:55) 41 (4:21:47) 42 (4:41:19) 33 (4:56:01) 21 (5:06:38) 31 (5:14:40) 22 (5:28:47) 13 (5:35:25) 12 (5:44:38)
8.   Knatte Fnatte Tjatte      05:46:34    1440p
Fredrik Åkerlind, Erik Kyhlberg , Kent Lundvall
12 (4:53) 63 (25:45) 83 (36:55) 102 (48:43) 93 (55:14) 92 (1:06:24) 73 (1:24:55) 103 (1:36:09) 53 (2:09:33) 62 (2:20:57) 32 (2:27:56) 43 (2:36:18) 61 (2:50:26) 51 (3:00:44) 82 (3:15:48) 72 (3:30:18) 91 (3:39:40) 71 (3:54:52) 81 (4:07:59) 41 (4:26:42) 42 (4:41:27) 31 (4:59:57) 21 (5:11:13) 22 (5:34:06) 13 (5:39:57)
9.   team STARCUS      05:50:28    1410p
Pälle Hedlund, Lars Hjulström
11 (3:02) 63 (25:14) 83 (35:40) 102 (46:21) 93 (54:23) 92 (1:03:54) 103 (1:20:10) 73 (1:29:57) 53 (1:57:52) 62 (2:09:22) 32 (2:16:42) 23 (2:27:48) 43 (2:34:57) 61 (2:50:05) 51 (3:01:02) 82 (3:18:08) 72 (3:36:28) 91 (3:50:29) 71 (4:05:09) 41 (4:26:59) 42 (4:42:07) 33 (4:57:30) 21 (5:09:43) 31 (5:17:44) 22 (5:34:34) 13 (5:42:21)
10.   SLDK LAG 2      05:55:10    1370p
Tony, Fredrik Johansson , Esa , Matias Karlsson
12 (5:00) 63 (25:31) 83 (36:36) 93 (47:17) 102 (55:13) 92 (1:05:30) 103 (1:23:02) 73 (1:34:54) 53 (2:04:42) 62 (2:19:40) 32 (2:26:03) 43 (2:34:10) 61 (2:48:15) 51 (3:00:38) 82 (3:17:14) 72 (3:30:04) 91 (3:40:21) 71 (3:55:53) 81 (4:10:18) 41 (4:25:24) 42 (4:41:11) 13 (5:48:32)
11.   team Gränslösa      05:53:26    1360p
Stefan Zetterström, Per Kumetz , Ola Lagerström , Stefan Ekström, Johan Stawström
12 (5:19) 73 (32:48) 103 (43:59) 92 (1:04:15) 93 (1:14:44) 102 (1:21:32) 83 (1:34:07) 63 (1:47:05) 11 (2:13:18) 13 (2:31:06) 22 (2:38:12) 23 (2:46:37) 43 (2:51:31) 61 (3:08:22) 51 (3:18:05) 82 (3:30:28) 91 (3:49:53) 71 (4:05:10) 81 (4:15:45) 72 (4:38:21) 41 (4:56:02) 42 (5:08:33) 33 (5:21:40) 21 (5:31:19) 31 (5:37:23)
12.   Team ARDF      05:46:21    1290p
Håkan Melin, Michail Kirgetov
11 (3:36) 83 (33:26) 102 (44:02) 93 (51:24) 92 (1:00:36) 103 (1:16:33) 73 (1:26:23) 63 (1:40:57) 12 (2:01:58) 52 (2:43:49) 42 (2:54:36) 41 (3:07:44) 81 (3:24:22) 101 (3:45:48) 71 (4:09:16) 91 (4:24:57) 72 (4:36:30) 51 (4:53:44) 43 (5:11:45) 23 (5:19:06) 22 (5:30:59) 13 (5:38:47)
13.   rogaining.lv (Latvia)      05:57:41    1270p
Guntars Mankus, Raimonds Lapins
13 (12:05:20) 22 (12:11:15) 31 (12:22:07) 21 (12:29:20) 33 (12:37:01) 52 (12:55:17) 42 (13:05:34) 41 (13:15:20) 101 (13:49:59) 71 (14:11:38) 91 (14:20:28) 72 (14:31:38) 82 (14:43:24) 51 (14:59:16) 61 (15:08:35) 43 (15:25:20) 23 (15:32:05) 32 (15:43:56) 62 (15:55:21) 53 (16:05:08) 103 (16:42:43) 73 (16:56:42) 83 (17:09:21) 63 (17:24:46)
14.   Vilsna smurfar      05:47:40    1190p
Rickard Bellander, Olle Jorinder
12 (7:33) 63 (27:52) 83 (42:16) 102 (53:54) 93 (1:03:18) 92 (1:15:44) 103 (1:33:32) 73 (1:43:44) 53 (2:10:19) 62 (2:20:33) 32 (2:26:06) 23 (2:37:02) 22 (2:44:51) 13 (2:51:26) 11 (3:15:43) 52 (3:58:51) 42 (4:13:54) 41 (4:27:17) 71 (4:48:15) 91 (5:06:35) 72 (5:16:20) 31 (5:32:13)
15.   Lundquist      05:58:01    1190p
Peter Lundquist, Patrik Thylin
11 (3:47) 63 (29:37) 83 (41:49) 102 (55:17) 93 (1:04:16) 92 (1:17:57) 103 (1:37:03) 53 (2:09:52) 62 (2:22:19) 32 (2:30:23) 43 (2:41:24) 51 (2:56:53) 61 (3:16:07) 82 (3:34:00) 72 (4:01:32) 71 (4:24:08) 81 (4:51:58) 41 (5:07:56) 31 (5:37:44)
16.   SLDK LAG 1      05:49:35    1140p
Torgeir Dahlen, Bengt Eriksson
11 (4:15) 83 (34:42) 93 (45:33) 102 (54:33) 92 (1:06:08) 103 (1:28:39) 73 (1:39:33) 63 (1:56:12) 53 (2:24:18) 62 (2:38:05) 32 (2:45:24) 43 (2:54:04) 61 (3:15:56) 51 (3:32:32) 82 (3:53:06) 72 (4:21:42) 41 (4:48:56) 31 (5:05:53) 21 (5:18:46) 13 (5:41:36)
17.   Stålsillarna      06:01:58    1120p
Fredrik Zillén, Philip Petterson , Antti Antonov
11 (5:35) 63 (33:15) 83 (44:48) 102 (58:00) 93 (1:06:04) 92 (1:17:48) 103 (1:36:06) 73 (1:48:21) 12 (2:18:20) 13 (2:44:52) 31 (2:56:40) 21 (3:03:55) 33 (3:13:35) 42 (3:24:52) 52 (3:43:03) 41 (4:08:39) 81 (4:27:38) 71 (4:40:43) 72 (5:05:57) 51 (5:24:24) 43 (5:39:22) 22 (5:55:13)
18.   Lido zemu J      05:53:20    1100p
Gatis Zogla, Arturs Zogla
12 (4:57) 63 (25:24) 83 (38:44) 93 (52:43) 102 (1:00:53) 92 (1:13:32) 103 (1:36:59) 73 (1:49:57) 53 (2:31:01) 62 (2:46:31) 32 (2:55:15) 23 (3:11:13) 43 (3:18:41) 51 (3:42:14) 82 (4:11:11) 72 (4:39:44) 71 (4:55:01) 31 (5:29:06)
19.   SLDK LAG 3      06:00:13    1100p
Johan Fogelberg, Janne C , Raymond
11 (5:26) 63 (41:05) 83 (55:07) 102 (1:12:06) 93 (1:25:21) 92 (1:41:29) 73 (2:01:56) 103 (2:16:02) 53 (2:55:02) 62 (3:09:40) 32 (3:20:05) 43 (3:31:49) 61 (3:53:04) 51 (4:15:20) 82 (4:40:17) 72 (5:01:53) 41 (5:26:21) 31 (5:41:11) 13 (5:52:52)
20.   Ba´ på skoj      05:45:40    970p
Kjell Kvarfordt, Johan Nordström
13 (5:08) 22 (11:31) 31 (22:24) 21 (30:23) 33 (59:23) 52 (1:25:24) 42 (1:42:46) 41 (1:58:32) 81 (2:16:10) 101 (2:38:25) 71 (3:04:46) 91 (3:19:09) 72 (3:33:35) 82 (3:48:49) 51 (4:07:05) 61 (4:19:52) 43 (4:46:59) 32 (4:57:15) 62 (5:08:56)
21.   FRA MIK 1      05:31:57    940p
Fredrik Sjöberg, Jan Tingnert
13 (5:38) 22 (11:46) 23 (19:49) 32 (34:02) 62 (44:13) 43 (1:04:34) 61 (1:24:57) 51 (1:36:58) 82 (1:50:44) 91 (2:09:23) 101 (2:45:58) 81 (3:09:56) 71 (3:29:03) 72 (3:43:31) 41 (4:08:21) 42 (4:22:32) 33 (4:37:41) 21 (4:53:16) 31 (5:08:29)
22.   Team Mammon      05:45:15    920p
Peter Enander, Torbjörn Thufvesson
12 (4:35) 63 (25:48) 83 (37:24) 102 (54:04) 93 (1:02:23) 92 (1:15:22) 103 (1:36:21) 73 (1:49:12) 53 (2:27:10) 62 (2:39:41) 32 (2:49:01) 43 (2:59:01) 23 (3:08:52) 22 (3:20:59) 13 (3:32:47) 31 (4:35:47) 21 (4:45:58) 33 (5:02:39) 11 (5:40:42)
23.   Vilse i pannkakan      06:22:22    900p
Manne Freyland, Ola Gustafsson
11 (3:57) 63 (29:01) 73 (44:28) 83 (54:06) 93 (1:05:24) 102 (1:13:05) 92 (1:24:55) 103 (1:45:33) 53 (2:20:30) 62 (2:33:23) 32 (2:45:02) 23 (2:59:46) 43 (3:06:06) 61 (3:24:26) 51 (3:35:12) 82 (3:52:39) 72 (4:11:26) 91 (4:24:25) 71 (4:48:33) 101 (5:16:04) 42 (5:51:00)
24.   FRA MIK 2      05:35:47    850p
Johannes Svennung, Johan Malmgren
12 (4:49) 63 (26:48) 83 (39:51) 93 (52:34) 102 (1:01:30) 92 (1:15:27) 103 (1:41:31) 73 (2:00:55) 53 (2:38:31) 22 (3:52:40) 23 (4:07:39) 43 (4:14:34) 51 (4:36:09) 61 (4:53:15) 13 (5:29:23)
25.   En carlzone med sparris      05:20:22    830p
Lars Carlsson, Jonas Eklund
13 (8:40) 21 (24:32) 33 (36:08) 42 (49:57) 41 (1:02:29) 101 (1:56:06) 71 (2:21:05) 91 (2:33:15) 72 (2:45:47) 82 (3:05:38) 51 (3:20:34) 61 (3:36:37) 62 (4:09:33) 32 (4:19:22) 43 (4:31:33) 23 (4:41:00) 22 (5:07:23)
26.   Gröndals Multisport      05:50:53    830p
Johan Eklund, Nicklas Andersson
12 (4:45) 32 (33:31) 62 (42:57) 53 (52:32) 103 (1:22:59) 73 (2:06:07) 92 (2:28:51) 93 (2:45:09) 102 (2:55:26) 83 (3:12:27) 63 (3:30:24) 13 (4:42:47) 22 (5:09:15) 43 (5:23:19) 23 (5:35:35)
 
Vet Mix
1.   LAG PÖLOTTA      05:35:24    930p
Lotta Valentin, Per Öhlund , Owen Whithaker
13 (6:21) 22 (13:07) 31 (23:36) 21 (30:48) 33 (38:42) 42 (50:24) 41 (1:08:45) 101 (1:48:06) 91 (2:17:07) 71 (2:30:08) 72 (2:42:12) 82 (2:56:29) 51 (3:09:28) 61 (3:28:32) 43 (3:50:14) 23 (3:58:51) 32 (4:15:43) 62 (4:29:02) 53 (4:48:44) 12 (5:15:54) 11 (5:29:53)
2.   LAG MACHRI      05:16:14    770p
Christina Moline, Matz Larsson
11 (4:24) 63 (36:23) 83 (52:43) 102 (1:08:18) 93 (1:19:51) 103 (2:00:24) 73 (2:16:23) 53 (3:00:28) 62 (3:19:39) 32 (3:29:05) 43 (3:41:47) 23 (3:55:09) 31 (4:24:46) 22 (4:48:07) 13 (5:02:42)
 
Vet Herr
1.   Sumpnissarna      05:34:14    670p
Kurt Maxé, Mats-Ola Öberg
13 (9:12) 21 (31:42) 33 (46:51) 52 (1:22:55) 42 (1:43:40) 41 (2:08:11) 72 (2:35:02) 71 (2:52:40) 91 (3:08:27) 82 (3:35:21) 51 (3:56:17) 61 (4:22:00) 43 (4:56:33) 22 (5:19:55)