Resultat 2013

Cykel herr        
  1.   Team MTBO      02:37:21    1640p
    Anders Frisk, Markus Martinelle    
    55 (12:03:51) 85 (12:17:26) 47 (12:19:34) 65 (12:24:13) 102 (12:30:51) 91 (12:32:43) 26 (12:36:18) 73 (12:39:30) 84 (12:46:11) 63 (12:53:13) 25 (12:58:56) 45 (13:03:02) 44 (13:09:32) 64 (13:14:59) 35 (13:19:34) 82 (13:23:57) 72 (13:27:20) 56 (13:29:44) 101 (13:33:30) 81 (13:35:59) 67 (13:41:54) 67 (0p 13:42:59) 41 (13:49:04) 52 (13:53:57) 31 (14:05:13) 92 (14:08:43) 32 (14:11:32) 21 (14:20:12) 51 (14:24:46) 23 (14:33:14)    
  2.   Team åloppe      02:53:59    1640p
    Christer Lindström, Joakim Upströmer    
    55 (00:04:00) 85 (00:17:37) 47 (00:19:39) 65 (00:25:37) 91 (00:29:57) 102 (00:37:52) 26 (00:39:43) 73 (00:43:29) 84 (00:50:55) 63 (01:04:13) 44 (01:12:45) 25 (01:17:14) 45 (01:21:24) 64 (01:26:26) 35 (01:31:26) 82 (01:35:53) 72 (01:39:19) 56 (01:42:05) 101 (01:45:50) 81 (01:51:11) 67 (01:57:12) 41 (02:02:27) 52 (02:07:23) 32 (02:15:14) 92 (02:18:52) 31 (02:22:32) 21 (02:32:00) 51 (02:37:15) 23 (02:49:16)    
  3.   Team Rockrunners goes biking with One Spoon E Bikers      03:00:04    1640p
    Patric de Boussard, Tor Nordqvist    
    55 (12:03:53) 85 (12:16:22) 47 (12:18:40) 65 (12:24:16) 91 (12:28:22) 102 (12:36:19) 26 (12:38:10) 73 (12:46:23) 84 (12:54:30) 63 (13:01:32) 25 (13:08:12) 44 (13:13:24) 45 (13:19:05) 64 (13:24:43) 35 (13:30:50) 82 (13:35:29) 72 (13:39:22) 101 (13:45:21) 56 (13:47:13) 81 (13:52:14) 67 (13:58:59) 41 (14:08:33) 52 (14:13:47) 32 (14:21:06) 92 (14:24:37) 31 (14:28:17) 21 (14:38:22) 51 (14:44:21) 23 (14:55:54)    
  4.   0,5XL+W      03:31:02    1640p
    Wincent Karlsson, Joakim Greberg , Pawel Josefsson , Johnny Wahlund    
    55 (12:04:28) 85 (12:22:00) 47 (12:24:54) 65 (12:31:29) 91 (12:36:13) 102 (12:45:08) 26 (12:48:20) 73 (12:53:15) 84 (13:03:09) 63 (13:13:14) 25 (13:21:04) 44 (13:29:39) 45 (13:35:39) 64 (13:41:27) 35 (13:48:02) 82 (13:54:21) 72 (13:58:47) 101 (14:02:18) 56 (14:05:17) 81 (14:13:12) 67 (14:22:31) 41 (14:29:45) 52 (14:36:10) 32 (14:45:12) 32 (0p 14:45:21) 92 (14:52:06) 31 (14:56:55) 21 (15:08:54) 51 (15:15:45) 23 (15:26:31)    
  5.   Noll Koll      03:34:54    1640p
    Pierre Lindstedt, Anders Bergqvist , Sven Rudberg , Henrik Sved    
    55 (12:05:28) 85 (12:19:14) 47 (12:21:51) 65 (12:29:18) 102 (12:40:20) 91 (12:43:35) 26 (12:49:27) 73 (12:53:56) 84 (13:04:49) 63 (13:15:10) 25 (13:25:19) 45 (13:32:15) 44 (13:40:02) 64 (13:45:09) 35 (13:50:19) 82 (13:55:07) 72 (13:59:38) 56 (14:03:01) 101 (14:06:56) 81 (14:14:01) 67 (14:22:50) 41 (14:30:31) 52 (14:36:50) 32 (14:47:04) 92 (14:51:56) 31 (14:56:39) 21 (15:11:07) 51 (15:17:31) 23 (15:29:10)    
  6.   Team Stig      03:41:48    1640p
    Lasse Persson, Axel Kullman    
    55 (12:04:19) 85 (12:20:18) 47 (12:23:50) 65 (12:31:47) 91 (12:36:16) 102 (12:45:39) 26 (12:48:00) 73 (12:52:53) 84 (13:05:11) 63 (13:14:09) 25 (13:20:56) 45 (13:28:22) 44 (13:42:24) 64 (13:47:24) 35 (13:51:40) 82 (13:56:49) 72 (14:00:41) 101 (14:10:26) 56 (14:13:21) 81 (14:26:06) 67 (14:35:29) 41 (14:42:45) 52 (14:48:32) 32 (15:00:16) 92 (15:05:21) 31 (15:09:31) 21 (15:21:14) 51 (15:26:53) 23 (15:37:48)    
  7.   Cyclingteam@EVRY      03:46:18    1640p
    Robert Löfgren, Håkan Johnsson , Thomas Hugosson    
    55 (00:05:04) 85 (00:21:33) 47 (00:24:29) 65 (00:31:50) 102 (00:40:52) 91 (00:44:46) 26 (00:49:21) 73 (00:54:16) 84 (01:04:53) 63 (01:15:43) 25 (01:27:11) 45 (01:33:24) 44 (01:40:17) 64 (01:45:44) 35 (01:50:04) 82 (01:55:20) 72 (01:59:36) 56 (02:05:41) 101 (02:09:39) 81 (02:14:56) 67 (02:26:10) 41 (02:32:56) 52 (02:39:28) 32 (02:54:16) 92 (02:59:08) 31 (03:04:36) 21 (03:21:17) 51 (03:27:39) 23 (03:41:58)    
  8.   BH Trophy      03:48:59    1640p
    Peter Nordström, Anders Jakobsson    
    23 (00:07:17) 21 (00:18:49) 51 (00:24:29) 31 (00:38:20) 92 (00:42:37) 32 (00:47:17) 52 (00:56:30) 41 (01:02:20) 67 (01:09:34) 81 (01:18:52) 101 (01:23:26) 56 (01:26:17) 72 (01:30:07) 82 (01:34:48) 35 (01:41:11) 64 (01:46:22) 45 (01:50:56) 44 (01:58:43) 25 (02:05:00) 63 (02:12:38) 84 (02:21:59) 73 (02:32:56) 26 (02:49:58) 102 (02:55:01) 91 (03:00:45) 65 (03:07:00) 47 (03:15:37) 85 (03:21:18) 36 (03:35:08) 55 (03:43:32)    
  9.   BoDÖ Bikers      03:54:54    1620p
    Bo Carlsson, Daniel Stenflo , Örjan Stenflo    
    55 (12:05:40) 47 (12:19:47) 85 (12:24:10) 65 (12:30:21) 91 (12:36:33) 102 (12:45:25) 26 (12:48:51) 73 (12:56:29) 84 (13:08:53) 63 (13:21:32) 25 (13:31:53) 44 (13:39:43) 64 (13:46:29) 45 (13:50:59) 82 (13:58:40) 35 (14:06:01) 72 (14:09:55) 101 (14:16:01) 56 (14:18:50) 81 (14:28:02) 67 (14:38:42) 41 (14:46:51) 52 (14:54:03) 32 (15:05:32) 92 (15:11:13) 31 (15:15:18) 51 (15:34:05) 23 (15:48:33)    
  10.   Lost track      03:51:58    1600p
    Cleas Herlitz, Lars Sörqvist    
    85 (12:11:07) 47 (12:14:04) 65 (12:20:22) 91 (12:25:40) 26 (12:30:59) 102 (12:36:31) 73 (12:47:31) 84 (13:04:45) 63 (13:14:00) 25 (13:27:58) 44 (13:33:22) 64 (13:41:04) 35 (13:45:54) 82 (13:52:19) 72 (13:57:31) 101 (14:02:14) 56 (14:05:36) 81 (14:13:26) 67 (14:22:47) 41 (14:30:35) 52 (14:37:08) 32 (14:45:19) 92 (14:51:47) 31 (14:56:48) 21 (15:09:07) 51 (15:15:31) 23 (15:26:20) 55 (15:39:59) 36 (15:46:24)    
  11.   Team Hitta Rätt      03:41:07    1580p
     Tony Olsson, Peter Carlsson    
    85 (00:10:54) 47 (00:13:21) 65 (00:20:15) 91 (00:25:16) 102 (00:34:37) 26 (00:45:00) 73 (00:49:31) 84 (00:58:42) 63 (01:09:47) 44 (01:19:16) 64 (01:24:35) 35 (01:30:21) 82 (01:35:47) 72 (01:40:14) 101 (01:44:34) 56 (01:47:09) 81 (01:53:46) 67 (02:02:03) 41 (02:09:50) 52 (02:16:09) 32 (02:26:33) 92 (02:31:52) 31 (02:36:28) 21 (02:51:19) 51 (03:00:13) 23 (03:13:04) 55 (03:27:32) 36 (03:35:09)    
  12.   Gösta & Calle      03:52:05    1570p
    Carl Martinsson, Gösta Forsum    
    55 (12:05:34) 47 (12:18:25) 85 (12:24:15) 65 (12:29:53) 91 (12:35:23) 26 (12:40:25) 102 (12:45:29) 73 (12:52:39) 84 (13:18:41) 63 (13:35:06) 25 (13:44:29) 44 (13:49:56) 64 (13:55:17) 45 (14:00:11) 82 (14:07:03) 35 (14:14:33) 72 (14:18:03) 101 (14:23:42) 56 (14:26:39) 81 (14:35:27) 67 (14:44:20) 41 (14:50:44) 52 (14:56:11) 32 (15:07:31) 92 (15:16:44) 51 (15:40:33)    
  13.   HaningeKids      03:46:12    1490p
    Emil Andersson, Joakim Skärlen , Rickard Bemm    
    23 (00:09:43) 32 (00:22:22) 92 (00:27:09) 31 (00:31:46) 52 (00:49:24) 41 (00:56:44) 67 (01:05:33) 81 (01:13:40) 101 (01:18:00) 56 (01:20:21) 72 (01:25:11) 82 (01:31:17) 35 (01:38:45) 64 (01:44:58) 45 (01:50:32) 44 (02:00:18) 25 (02:06:37) 63 (02:20:06) 84 (02:32:34) 73 (02:47:14) 26 (02:52:38) 26 (0p 02:53:41) 102 (03:01:29) 91 (03:10:53) 65 (03:17:51) 47 (03:27:35) 85 (03:33:40)    
  14.   Avnet Team Sweden      03:48:53    1490p
    Johan Enoksson, Mathias Engelmark    
    23 (00:07:53) 52 (00:19:55) 41 (00:26:54) 67 (00:34:04) 81 (00:44:40) 101 (00:50:25) 56 (00:52:58) 72 (00:57:52) 82 (01:01:59) 35 (01:10:40) 64 (01:17:53) 44 (01:22:41) 45 (01:29:18) 63 (01:48:34) 84 (02:02:10) 73 (02:12:45) 26 (02:16:59) 102 (02:23:40) 91 (02:29:14) 65 (02:35:39) 85 (02:45:13) 47 (02:48:03) 92 (03:19:44) 32 (03:27:23) 51 (03:40:24)    
  15.   Först i mål 2007      03:57:16    1400p
    Per Jonasson, Jonas Ahlström    
    32 (12:13:55) 92 (12:20:55) 31 (12:27:23) 52 (12:50:37) 41 (12:57:33) 67 (13:05:30) 81 (13:17:00) 101 (13:24:14) 56 (13:28:06) 72 (13:33:36) 82 (13:39:31) 35 (13:47:18) 64 (13:53:25) 45 (14:01:08) 44 (14:11:12) 25 (14:22:36) 63 (14:36:21) 84 (14:55:45) 85 (15:05:04) 47 (15:09:32) 65 (15:18:13) 91 (15:26:39) 26 (15:32:25) 102 (15:38:27)    
  16.   Wibbe      03:55:29    1380p
    Oscar Wiberg, Jan-Erik Wiberg    
    92 (12:19:22) 32 (12:24:04) 52 (12:35:47) 41 (12:44:45) 67 (12:53:00) 81 (13:04:39) 101 (13:10:09) 56 (13:12:53) 72 (13:17:58) 35 (13:23:12) 82 (13:31:22) 45 (13:39:09) 64 (13:46:48) 44 (13:55:06) 63 (14:06:14) 85 (14:14:41) 84 (14:25:14) 65 (14:35:34) 102 (14:51:03) 91 (14:56:07) 26 (15:04:28) 73 (15:24:48)    
  17.   Äldst i klassen      04:05:48    1370p
    Arne Håland, Magnus Söderberg    
    55 (00:06:41) 47 (00:22:20) 85 (00:26:37) 65 (00:34:23) 91 (00:39:48) 102 (00:49:07) 26 (00:52:12) 73 (00:58:57) 84 (01:12:57) 63 (01:24:15) 25 (01:35:17) 45 (01:44:40) 44 (01:53:14) 64 (01:59:16) 35 (02:06:06) 82 (02:12:34) 72 (02:17:12) 101 (02:23:51) 56 (02:26:59) 81 (02:42:54) 31 (03:13:55) 92 (03:20:23) 32 (03:26:08) 52 (03:38:22) 41 (03:45:34)    
  18.   Nasty Boys      03:47:05    1350p
    Peo Ekström, Martin Bergström    
    55 (00:06:43) 85 (00:27:53) 47 (00:32:21) 65 (00:42:32) 91 (00:48:50) 102 (00:59:51) 26 (01:02:45) 73 (01:09:09) 84 (01:23:22) 63 (01:38:17) 25 (01:48:02) 44 (01:55:51) 45 (02:04:31) 64 (02:11:19) 35 (02:19:02) 82 (02:26:45) 72 (02:31:49) 56 (02:35:48) 101 (02:40:28) 81 (02:51:01) 67 (03:02:33) 52 () 23 (00:00:00)    
  19.   Monterpigs      03:56:01    1320p
    Tommie Linder, Anders Ekroth    
    47 (12:09:19) 65 (12:18:24) 91 (12:25:26) 26 (12:33:26) 102 (12:43:52) 73 (12:54:26) 84 (13:06:18) 85 (13:16:03) 63 (13:30:58) 25 (13:43:53) 45 (13:51:29) 82 (14:00:13) 72 (14:06:19) 101 (14:13:13) 56 (14:16:01) 81 (14:26:32) 35 (14:38:21) 64 (14:44:26) 44 (14:52:57) 36 (15:10:24) 55 (15:17:50) 23 (15:29:24) 51 (15:45:32)    
  20.   Muddivers      03:52:55    1210p
    Jan Timmerman, Rikard Sonnebro , Staffan Ljungberg    
    47 (12:12:05) 47 (0p 12:12:21) 85 (12:18:36) 65 (12:29:28) 102 (12:42:18) 91 (12:51:12) 26 (12:56:47) 73 (13:04:51) 84 (13:20:56) 63 (13:34:41) 25 (13:44:31) 44 (13:53:08) 64 (14:00:26) 35 (14:06:51) 82 (14:12:46) 72 (14:18:10) 56 (14:52:36) 101 (14:59:34) 81 (15:07:50) 67 (15:18:13) 23 (15:47:44)    
  21.   Norrköping MTB      04:02:45    1050p
    Dag Forsén, Jonas Brantvall    
    63 (12:36:05) 84 (12:49:02) 73 (13:02:59) 102 (13:14:19) 91 (13:22:05) 65 (13:28:46) 47 (13:46:56) 85 (13:52:50) 25 (14:13:37) 45 (14:25:05) 82 (14:34:43) 72 (14:39:44) 101 (14:54:41) 56 (14:58:28) 81 (15:14:52) 67 (15:29:30)    
  22.   Pumpade däck, solen på de rakade vaderna, vinden i ryggen      03:01:41    1010p
    Rolf Carlquist, Ulf Wallman , Claes Sjöberg    
    55 (12:05:31) 64 (12:14:29) 44 (12:20:58) 25 (12:27:18) 45 (12:35:52) 82 (12:44:18) 35 (12:51:25) 72 (12:55:34) 56 (13:00:37) 101 (13:05:19) 81 (13:12:33) 67 (13:24:26) 41 (13:44:22) 52 (13:51:01) 32 (14:01:05) 92 (14:07:14) 31 (14:12:39) 21 (14:28:48) 51 (14:36:36) 23 (14:52:59)    
  23.   ACIF      04:03:52    810p
    Niklas Öberg, Nils Gejer    
    23 (00:13:11) 32 (00:26:59) 92 (00:36:52) 31 (00:57:06) 52 (01:20:53) 41 (01:33:19) 67 (01:45:32) 81 (01:56:58) 56 (02:06:03) 101 (02:10:50) 72 (02:14:49) 35 (02:21:02) 64 (02:27:25) 64 (0p 02:27:52) 82 (02:35:45) 45 (02:43:25) 25 (02:54:56) 44 (03:06:46)    
         
Cykel dam        
  1.   Hanna&Linda      03:40:30    1330p
    Hanna Karlsson, Linda Nyberg    
    85 (12:11:16) 47 (12:14:16) 65 (12:21:03) 91 (12:26:44) 26 (12:32:24) 102 (12:38:50) 84 (12:54:15) 63 (13:08:25) 36 (13:23:03) 44 (13:42:19) 25 (13:50:39) 45 (13:56:11) 82 (14:04:15) 72 (14:14:15) 101 (14:18:30) 56 (14:21:11) 81 (14:32:14) 67 (14:43:22) 41 (14:53:30) 52 (15:00:57) 92 (15:17:10) 32 (15:22:20) 23 (15:32:56)    
  2.   Järla II      03:50:48    1330p
    Hanna Sabelström, Anna Curtis    
    85 (12:20:04) 47 (12:22:56) 65 (12:31:00) 91 (12:39:35) 102 (12:51:44) 26 (12:58:30) 73 (13:05:07) 84 (13:23:07) 63 (13:34:17) 25 (13:43:50) 44 (13:52:52) 45 (13:59:39) 82 (14:12:54) 56 (14:22:00) 81 (14:29:45) 101 (14:35:02) 72 (14:40:34) 35 (14:45:37) 64 (14:52:17) 67 (15:14:14) 55 (15:30:07) 23 (15:42:36)    
  3.   Ludenben      03:54:46    1210p
    Sofia Andersson, Lotta Bertilsson    
    51 (12:20:29) 31 (12:39:46) 92 (12:46:27) 32 (12:52:15) 52 (13:04:34) 41 (13:11:58) 67 (13:24:02) 81 (13:38:34) 56 (13:51:14) 101 (13:57:41) 72 (14:03:15) 82 (14:10:43) 35 (14:19:12) 64 (14:28:36) 45 (14:35:49) 44 (14:44:57) 63 (14:56:58) 84 (15:07:55) 85 (15:26:32) 47 (15:31:11) 55 (15:47:54)    
         
Cykel mix        
  1.   Stockholmmultisport      02:58:08    1640p
    Marie Nilsson, Micke Hanell , Per Ahlström , Johan Strandberg    
    55 (12:04:47) 85 (12:20:15) 47 (12:22:37) 65 (12:27:44) 102 (12:34:48) 91 (12:36:38) 26 (12:40:30) 73 (12:44:23) 84 (12:53:21) 63 (13:01:55) 25 (13:08:10) 44 (13:12:58) 45 (13:17:57) 64 (13:23:06) 35 (13:32:34) 82 (13:38:40) 72 (13:42:13) 101 (13:45:32) 56 (13:47:17) 81 (13:53:30) 67 (14:00:52) 41 (14:06:34) 52 (14:11:56) 32 (14:19:56) 92 (14:24:44) 31 (14:28:20) 21 (14:38:15) 51 (14:43:28) 23 (14:54:00)    
  2.   Sollentuna Södra      03:42:42    1640p
    Peter Hagren, Karin Hagren , Katrin Bevemyr , Mats Åberg    
    55 (00:05:49) 85 (00:21:38) 47 (00:25:50) 65 (00:32:22) 91 (00:37:41) 102 (00:47:06) 26 (00:49:17) 73 (00:54:21) 84 (01:08:46) 63 (01:19:00) 25 (01:26:47) 44 (01:33:30) 45 (01:39:28) 64 (01:46:25) 35 (01:51:23) 82 (01:56:39) 72 (02:00:47) 101 (02:04:40) 56 (02:06:45) 81 (02:15:20) 67 (02:25:56) 41 (02:32:44) 52 (02:39:59) 32 (02:51:51) 92 (02:56:59) 31 (03:01:15) 51 (03:15:41) 21 (03:20:44) 23 (03:37:20)    
  3.   Rävdun SK      03:42:55    1640p
    Erik Nylund, Lasse Nylund , Jannicke Rinderud , Johan Lidström    
    55 (00:06:32) 85 (00:22:33) 47 (00:25:33) 65 (00:33:20) 91 (00:38:21) 102 (00:47:49) 26 (00:51:46) 73 (00:56:32) 84 (01:06:38) 63 (01:17:52) 25 (01:25:39) 44 (01:33:11) 45 (01:39:16) 64 (01:45:58) 35 (01:50:23) 82 (01:56:18) 72 (02:00:38) 56 (02:06:37) 81 (02:13:15) 101 (02:23:16) 67 (02:31:22) 41 (02:39:20) 52 (02:45:22) 32 (02:54:55) 92 (02:59:17) 31 (03:03:59) 21 (03:16:30) 51 (03:22:09) 23 (03:37:26) 51 (0p 03:37:27)    
  4.   Early Bird      03:46:36    1640p
    Stefan Ekström, Helena Lindahl , Ola Lagerström , Per Kummetz    
    55 (00:05:37) 85 (00:20:57) 47 (00:24:07) 65 (00:31:12) 91 (00:38:32) 102 (00:48:39) 26 (00:51:02) 73 (00:55:52) 84 (01:07:52) 63 (01:19:02) 25 (01:28:08) 45 (01:33:47) 44 (01:41:29) 64 (01:47:17) 35 (01:51:28) 82 (01:58:36) 72 (02:03:13) 56 (02:09:20) 101 (02:14:48) 81 (02:19:10) 67 (02:31:15) 41 (02:39:18) 52 (02:46:23) 32 (02:57:37) 92 (03:03:31) 31 (03:07:57) 21 (03:21:52) 51 (03:29:01) 23 (03:42:04)    
  5.   FirstOrNothing      03:49:16    1570p
    Lenka Zatloukalova, Dave Cavanagh    
    55 (12:07:39) 63 (12:27:26) 85 (12:35:37) 47 (12:38:40) 65 (12:47:02) 91 (12:53:40) 102 (13:03:56) 26 (13:07:24) 73 (13:13:38) 84 (13:26:00) 25 (13:46:29) 44 (13:53:34) 64 (13:59:14) 45 (14:04:58) 82 (14:13:32) 35 (14:20:33) 72 (14:23:44) 56 (14:32:50) 101 (14:37:09) 81 (14:40:59) 67 (14:52:26) 41 (15:00:53) 52 (15:08:01) 32 (15:18:33) 92 (15:23:23) 31 (15:28:32) 23 (15:44:04)    
  6.   Wheels on the Wild Side      03:49:56    1490p
    Gro Dahlbom, Henrik Persson , Mattias Ågren    
    23 (12:09:36) 92 (12:23:35) 32 (12:28:06) 41 (12:37:15) 67 (12:46:04) 101 (12:56:00) 101 (0p 12:56:02) 81 (13:01:55) 56 (13:06:25) 72 (13:11:51) 82 (13:18:43) 45 (13:25:49) 64 (13:33:39) 44 (13:40:40) 63 (13:52:11) 84 (14:02:29) 73 (14:15:54) 26 (14:20:21) 102 (14:29:49) 91 (14:35:15) 65 (14:42:00) 85 (14:52:45) 47 (14:56:38) 36 (15:12:12) 55 (15:18:52) 51 (15:39:03)    
  7.   Team Över sten och myr      03:40:45    1370p
    Mikael Stenemyr, Anja Kullberg , Olof Fällgren    
    85 (12:23:04) 47 (12:27:28) 65 (12:34:51) 102 (12:46:49) 91 (12:51:04) 26 (12:57:17) 26 (0p 12:58:53) 73 (13:04:21) 84 (13:14:49) 63 (13:31:45) 25 (13:43:34) 44 (13:51:00) 64 (14:00:35) 45 (14:09:32) 82 (14:19:26) 35 (14:27:45) 72 (14:31:32) 101 (14:37:21) 56 (14:40:48) 81 (14:49:42) 67 (15:04:27) 41 (15:13:05) 52 (15:20:55) 23 (15:34:48)    
  8.   Team Crescent Adventure Lag 2      03:54:03    1360p
    Erik Ahlsten, Mikael Heimdhal , Thomas Bergbom , Maria Ehlin Kolk, Malin Thomasdotter    
    47 (00:19:30) 65 (00:26:50) 91 (00:32:08) 102 (00:42:33) 26 (00:44:40) 73 (00:50:39) 84 (01:07:47) 63 (01:19:31) 25 (01:27:44) 45 (01:39:01) 82 (01:46:33) 72 (01:51:34) 35 (01:58:34) 101 (02:05:14) 56 (02:07:40) 81 (02:24:30) 67 (02:33:46) 41 (02:40:49) 52 (02:47:48) 32 (02:57:40) 92 (03:02:46) 31 (03:09:29) 21 (03:30:52) 51 (03:38:22)    
  9.   Lövfajters      03:46:57    1310p
    Wiviann Ottosson, Elisabeth Ottosson , Karl Utterback , Christoffer Jansson    
    55 (00:08:18) 85 (00:31:47) 47 (00:35:09) 65 (00:45:20) 102 (01:02:16) 91 (01:10:18) 26 (01:17:15) 73 (01:25:49) 84 (01:39:56) 63 (01:52:04) 44 (02:04:09) 64 (02:13:07) 35 (02:25:34) 82 (02:32:31) 72 (02:37:39) 56 (02:43:40) 101 (02:50:07) 81 (03:00:02) 67 (03:13:49) 41 (03:24:25) 23 (03:41:18)    
  10.   Tandem Quest      03:53:00    1210p
    Lina Olsson, Torbjörn Olsson    
    47 (00:12:09) 85 (00:18:30) 65 (00:29:20) 102 (00:43:08) 91 (00:51:18) 26 (00:56:50) 73 (01:04:46) 84 (01:20:53) 63 (01:34:45) 25 (01:44:37) 44 (01:53:05) 64 (02:00:29) 35 (02:06:39) 82 (02:13:23) 72 (02:18:15) 56 (02:52:31) 101 (02:59:40) 81 (03:07:46) 67 (03:18:23) 23 (03:47:40)    
  11.   Skärkdalens LK      03:43:27    1170p
    Ludde Persson , Johan Persson , Eva Persson    
    32 (00:16:11) 92 (00:24:02) 31 (00:29:52) 52 (00:49:47) 41 (00:56:33) 67 (01:06:41) 81 (01:17:23) 56 (01:25:45) 101 (01:32:23) 72 (01:36:01) 35 (01:44:49) 82 (01:53:44) 45 (02:02:26) 64 (02:12:08) 44 (02:21:02) 63 (02:34:35) 85 (02:43:50) 47 (02:48:00) 65 (03:00:14) 84 (03:15:01)    
  12.   Lingonris och lera      04:07:32    1150p
    Kristin Forsgren Bengtsson, Olof Bengtsson , Hanna Björknäs , Benjamin Björknäs    
    55 (12:07:18) 85 (12:33:39) 47 (12:37:27) 65 (12:46:42) 102 (13:02:10) 91 (13:16:35) 26 (13:24:24) 73 (13:33:31) 84 (13:51:07) 63 (14:05:26) 25 (14:17:24) 44 (14:26:56) 64 (14:35:15) 35 (14:48:36) 82 (14:56:44) 72 (15:02:44) 101 (15:12:38) 56 (15:18:14) 81 (15:28:25) 67 (15:41:40) 41 (15:50:25)    
  13.   PRV1      04:11:22    1080p
    Anna Rapp, Henrik Eriksson , Karin Blixt , Janne Shur    
    55 (12:06:50) 85 (12:52:05) 47 (12:55:43) 65 (13:04:36) 91 (13:12:32) 102 (13:26:10) 26 (13:31:39) 73 (13:39:58) 84 (13:54:48) 63 (14:08:18) 25 (14:19:40) 44 (14:28:36) 64 (14:37:15) 45 (14:43:33) 82 (14:58:22) 72 (15:04:27) 56 (15:12:56) 101 (15:18:39) 81 (15:27:51) 67 (15:41:23) 41 (15:52:00)    
  14.   Drutten å Gena      03:43:35    1060p
    Ylva Sahl Paavo, Örjan Sahl    
    32 (12:17:20) 92 (12:24:28) 31 (12:31:21) 31 (0p 12:31:22) 52 (12:54:22) 41 (13:02:37) 67 (13:13:44) 81 (13:26:26) 101 (13:34:49) 56 (13:45:27) 56 (0p 13:46:35) 72 (13:53:40) 72 (0p 13:54:24) 82 (14:01:11) 64 (14:12:26) 44 (14:21:19) 63 (14:34:52) 85 (14:44:28) 47 (14:48:09) 36 (15:07:34) 55 (15:22:27) 23 (15:36:23)    
  15.   Hjulparet      03:53:39    1040p
    Love Jädergård, Helene Pallas    
    55 (12:07:10) 85 (12:41:01) 47 (12:47:30) 65 (12:57:39) 91 (13:06:28) 26 (13:16:13) 73 (13:24:22) 84 (13:46:03) 63 (14:04:00) 44 (14:23:30) 64 (14:31:50) 35 (14:41:43) 82 (14:50:44) 72 (14:59:49) 101 (15:09:26) 81 (15:21:12)    
  16.   Två gamlingar & en ung      03:40:06    980p
    Sven-Anders Olsson, Karin Freyland , Simon Freyland    
    32 (00:17:11) 92 (00:23:51) 31 (00:29:28) 52 (00:52:23) 41 (01:06:26) 67 (01:18:29) 101 (01:29:16) 56 (01:33:07) 72 (01:40:31) 82 (01:47:07) 45 (01:57:00) 25 (02:07:45) 63 (02:24:35) 65 (02:46:26) 85 (02:57:33) 47 (03:02:07) 36 (03:19:13) 55 (03:30:58)    
  17.   PRV2      03:30:42    960p
    Cecilia Fröderberg, Carl Fröderberg    
    51 (12:17:33) 21 (12:25:34) 31 (12:47:55) 92 (12:58:25) 32 (13:06:57) 52 (13:25:00) 41 (13:33:46) 67 (13:46:05) 81 (14:01:04) 101 (14:10:37) 56 (14:19:17) 72 (14:24:36) 82 (14:35:15) 35 (14:45:57) 64 (14:54:04) 44 (15:01:15) 36 (15:14:09) 55 (15:22:17)    
         
Cykel veteran mix        
  1.   Ovilse      03:47:01    920p
    Lars Forsberg, Ingrid Andersson    
    55 (00:08:30) 64 (00:20:43) 82 (00:33:22) 72 (00:45:23) 56 (00:53:09) 101 (01:08:54) 45 (01:28:39) 25 (01:47:28) 44 (01:59:01) 63 (02:16:35) 84 (02:36:10) 91 (02:56:37) 65 (03:05:52) 47 (03:18:41) 85 (03:25:57)    
         
Cykel veteran dam        
  1.   Järla      03:46:04    1140p
    Gunilla Kreiss, Kerstin Amberg    
    55 (00:07:32) 63 (00:26:04) 44 (00:36:32) 64 (00:43:01) 45 (00:49:10) 82 (01:02:48) 35 (01:11:56) 72 (01:17:11) 101 (01:22:46) 56 (01:26:28) 81 (01:36:05) 67 (01:52:43) 41 (02:03:21) 52 (02:10:52) 32 (02:21:35) 92 (02:29:58) 31 (02:35:18) 21 (02:52:56) 51 (03:03:17) 85 (03:33:19)    
         
Cykel veteran herr        
  1.   Clavicula Cowboys      03:25:28    1640p
    Ola Wiksell, Magnus Nilsson    
    55 (12:05:57) 85 (12:19:55) 47 (12:22:17) 65 (12:27:47) 91 (12:32:19) 102 (12:41:51) 26 (12:44:34) 73 (12:53:34) 84 (13:03:54) 63 (13:13:24) 25 (13:20:51) 44 (13:26:56) 45 (13:33:21) 64 (13:41:08) 35 (13:45:58) 82 (13:51:18) 72 (13:55:38) 56 (13:58:56) 101 (14:03:01) 81 (14:06:52) 67 (14:18:18) 41 (14:24:48) 52 (14:30:48) 32 (14:39:00) 92 (14:43:36) 31 (14:48:06) 21 (15:04:01) 51 (15:09:48) 23 (15:20:14)    
         
Löp mix        
  1.   Team Rockrunners       04:58:03    1690p
    Tomas Albinsson, Pernilla Berg    
    58 (12:08:00) 85 (12:29:40) 56 (12:34:55) 38 (12:46:19) 102 (12:53:13) 91 (12:56:28) 66 (13:06:11) 37 (13:14:02) 84 (13:26:14) 63 (13:37:10) 20 (13:50:38) 25 (13:54:31) 44 (14:02:42) 46 (14:10:03) 82 (14:18:33) 72 (14:25:37) 103 (14:32:20) 81 (14:37:48) 42 (14:49:00) 54 (14:55:31) 62 (15:02:47) 71 (15:12:07) 24 (15:28:33) 61 (15:34:19) 32 (15:37:33) 92 (15:41:41) 43 (15:46:53) 33 (16:14:14) 53 (16:24:25) 23 (16:48:33)    
  2.   Becka&Martti      05:28:33    1690p
    Becka Lindberg, Martti Mustonen    
    58 (12:18:51) 85 (12:34:51) 56 (12:41:04) 38 (12:53:18) 102 (12:59:43) 91 (13:03:43) 66 (13:13:54) 37 (13:21:42) 84 (13:34:24) 63 (13:46:14) 20 (14:00:27) 25 (14:04:54) 44 (14:13:09) 46 (14:21:11) 82 (14:30:33) 72 (14:39:16) 103 (14:45:48) 81 (14:51:54) 42 (15:05:17) 54 (15:11:52) 62 (15:18:51) 71 (15:29:07) 24 (15:49:26) 61 (15:55:26) 32 (15:57:33) 92 (16:01:52) 43 (16:10:29) 33 (16:41:34) 53 (16:56:20) 23 (17:17:48)    
  3.   Breaking limits      05:49:16    1570p
    Emma Carlsson, Gustav Jonsson    
    58 (00:20:56) 85 (00:38:40) 56 (00:46:26) 38 (01:01:10) 102 (01:08:47) 91 (01:13:27) 66 (01:25:01) 37 (01:35:10) 84 (01:50:58) 63 (02:05:31) 20 (02:22:31) 25 (02:27:24) 44 (02:37:42) 46 (02:47:38) 82 (02:59:27) 72 (03:10:51) 103 (03:18:52) 81 (03:26:17) 54 (03:35:08) 42 (03:44:09) 62 (04:00:40) 71 (04:18:40) 24 (04:44:51) 61 (04:54:38) 92 (05:01:36) 32 (05:07:57) 23 (05:34:27)    
  4.   OKZK      05:55:43    1470p
    Inese Janpaule, Aigars Varna    
    23 (12:13:13) 43 (12:38:39) 92 (12:44:24) 32 (12:49:04) 61 (12:51:14) 24 (12:58:44) 71 (13:19:42) 62 (13:34:54) 54 (13:44:08) 42 (13:53:53) 81 (14:08:21) 103 (14:19:07) 72 (14:24:03) 82 (14:35:19) 46 (14:48:00) 44 (14:58:15) 63 (15:20:17) 84 (15:38:13) 37 (16:00:56) 66 (16:14:57) 91 (16:30:48) 102 (16:40:31) 38 (16:53:46) 56 (17:17:42) 85 (17:28:44)    
  5.   Mountain Team 100      05:52:56    1440p
    Lennart Jansson, Camilla Carlsson    
    85 (12:18:21) 56 (12:25:44) 38 (12:45:42) 102 (12:54:44) 91 (12:59:45) 66 (13:11:24) 37 (13:24:27) 84 (13:39:15) 63 (13:56:56) 58 (14:25:09) 57 (14:33:16) 44 (14:45:58) 46 (14:58:06) 82 (15:17:33) 72 (15:28:41) 103 (15:40:53) 81 (15:53:42) 54 (16:07:55) 42 (16:21:51) 62 (16:38:16) 32 (16:59:48) 61 (17:05:03) 92 (17:17:57) 23 (17:42:20)    
  6.   Blue Hill Runners      05:45:04    1430p
    Jonas Allared, Karolina Lindvall    
    43 (00:27:49) 92 (00:33:07) 32 (00:37:26) 61 (00:39:24) 24 (00:46:01) 71 (01:04:00) 62 (01:17:15) 54 (01:27:19) 42 (01:35:11) 81 (01:49:09) 103 (01:57:10) 72 (02:06:39) 82 (02:14:46) 46 (02:33:03) 44 (02:44:51) 85 (03:13:20) 56 (03:22:56) 84 (03:35:24) 66 (04:06:00) 102 (04:21:18) 91 (04:29:07) 57 (05:21:16) 58 (05:29:56)    
  7.   Kurzemnieki      05:53:34    1370p
    Ilze Cakle, Imants Caklis    
    85 (12:21:51) 56 (12:28:53) 38 (12:45:23) 102 (12:53:40) 91 (12:58:58) 66 (13:13:00) 37 (13:23:55) 84 (13:41:26) 63 (14:00:24) 20 (14:20:52) 25 (14:27:42) 44 (14:40:25) 46 (14:51:42) 82 (15:04:41) 72 (15:15:25) 103 (15:24:16) 81 (15:32:34) 71 (15:52:46) 62 (16:11:40) 54 (16:27:11) 42 (16:37:35) 57 (17:03:38) 58 (17:13:21) 23 (17:40:24)    
  8.   Team Yribollen      05:46:12    1290p
    Per Rudqvist, Lotta Sjöberg    
    23 (00:12:46) 32 (00:29:06) 61 (00:31:09) 92 (00:39:23) 24 (00:45:14) 71 (01:12:03) 81 (01:29:34) 103 (01:40:32) 72 (01:46:04) 82 (01:54:30) 46 (02:12:47) 44 (02:25:38) 25 (02:37:18) 20 (02:44:30) 63 (03:02:20) 84 (03:24:02) 37 (03:43:58) 66 (04:04:50) 91 (04:22:22) 102 (04:33:00) 56 (05:04:16) 85 (05:12:05)    
  9.   Batzons      05:58:50    1270p
    Sanna Batz, Nils-Göran Nilsson    
    62 (12:33:36) 71 (12:45:30) 54 (12:59:11) 81 (13:08:18) 103 (13:15:38) 72 (13:21:27) 82 (13:33:25) 46 (13:45:26) 44 (13:55:39) 63 (14:15:56) 84 (14:32:27) 37 (14:52:36) 38 (15:03:53) 66 (15:14:54) 26 (15:24:04) 91 (15:33:57) 102 (15:44:24) 56 (16:17:45) 85 (16:28:35) 57 (17:15:20) 58 (17:23:49)    
  10.   Team Snyggast i skogen      05:35:59    1260p
    John Lamb, Petra Månström    
    23 (00:11:36) 53 (00:35:13) 33 (00:45:28) 43 (01:14:36) 92 (01:20:52) 32 (01:25:00) 61 (01:27:04) 24 (01:34:19) 71 (01:55:26) 62 (02:10:11) 54 (02:18:28) 42 (02:27:00) 81 (02:42:02) 103 (02:51:51) 72 (02:56:42) 82 (03:18:20) 46 (03:34:12) 44 (03:47:14) 57 (04:05:59) 58 (04:13:56) 63 (04:42:57) 85 (04:58:29) 56 (05:09:20)    
  11.   Gnellspikes Multisport Club      05:42:08    1220p
    Madelén Anerönn, Ingemar Blom , Stefan Anerönn    
    23 (00:14:26) 42 (00:36:59) 54 (00:47:28) 62 (00:59:36) 71 (01:16:16) 81 (01:32:57) 103 (01:46:07) 72 (01:51:37) 82 (02:02:17) 46 (02:17:08) 44 (02:27:34) 57 (02:40:41) 58 (02:47:57) 63 (03:15:08) 85 (03:29:16) 102 (04:01:32) 91 (04:10:10) 66 (04:26:56) 84 (04:53:47)    
  12.   Krones Street      05:41:25    1180p
    Linda Rozkalna, Aivars Rozkalna    
    58 (12:18:08) 42 (12:49:09) 54 (12:59:37) 81 (13:11:04) 103 (13:22:33) 72 (13:28:38) 82 (13:40:21) 46 (13:58:29) 44 (14:14:31) 63 (14:40:48) 84 (15:01:36) 37 (15:22:50) 66 (15:36:11) 91 (15:50:56) 102 (16:02:21) 38 (16:29:32) 56 (16:54:28) 85 (17:06:16)    
  13.   Vilsna Brandmän      05:38:35    1170p
    Jan Hollbeck, Erica Imeson    
    23 (12:13:45) 32 (12:32:24) 61 (12:36:14) 92 (12:46:37) 43 (12:53:28) 31 (12:59:24) 24 (13:07:16) 71 (13:30:14) 62 (13:49:00) 42 (14:04:12) 54 (14:15:52) 81 (14:27:48) 103 (14:36:38) 72 (14:41:45) 82 (14:58:44) 46 (15:13:01) 44 (15:24:24) 44 (0p 15:26:36) 25 (15:38:28) 20 (15:50:47) 63 (16:14:05) 56 (16:39:34) 85 (16:49:08) 58 (17:23:16)    
  14.   Team KBK2      05:39:00    1170p
    Jenny Lyck, David Gustavsson , Kristoffer Kolberg    
    58 (00:11:28) 85 (00:55:39) 56 (01:05:53) 102 (01:25:06) 91 (01:32:05) 66 (01:44:56) 37 (01:58:12) 38 (02:07:34) 84 (02:28:33) 63 (02:45:41) 20 (03:05:58) 25 (03:14:37) 44 (03:26:17) 82 (03:59:52) 72 (04:08:52) 103 (04:25:51) 81 (04:42:25) 42 (05:13:12)    
  15.   Studio Nedomkull      05:49:11    1170p
    Anna Axelsson, Patrik Fagerström    
    23 (00:12:09) 61 (00:33:17) 32 (00:35:38) 92 (00:46:18) 43 (00:52:51) 24 (01:07:45) 71 (01:28:46) 62 (01:47:32) 54 (02:00:47) 81 (02:14:19) 103 (02:25:04) 72 (02:30:54) 82 (02:42:24) 46 (03:01:54) 44 (03:18:26) 57 (03:34:09) 58 (03:42:20) 85 (04:24:54) 56 (04:41:49) 91 (05:07:57)    
  16.   Lost Saunistas      05:32:10    1120p
    Magnus Oredsson, Eva Ingebrigtsen    
    58 (00:14:47) 42 (00:43:58) 62 (00:59:18) 54 (01:15:05) 81 (01:29:21) 103 (01:40:06) 72 (01:46:27) 82 (02:01:48) 44 (02:41:40) 63 (03:04:18) 84 (03:34:07) 56 (03:50:50) 85 (04:01:12) 102 (04:29:31) 91 (04:40:12)    
  17.   The Ûber McAwsome's      05:22:10    1030p
    Sofia Svensson, Rasmus Magnusson    
    23 (00:13:42) 43 (00:43:53) 92 (00:51:56) 32 (00:57:14) 61 (01:00:14) 24 (01:17:49) 71 (01:41:30) 62 (02:10:31) 42 (02:24:12) 54 (02:35:28) 81 (02:48:51) 103 (03:03:42) 72 (03:09:48) 82 (03:32:33) 46 (03:53:17) 44 (04:07:49) 63 (04:32:54) 85 (04:52:22)    
  18.   Team Hitta på nånting      05:27:32    950p
    Anders Novén, Maria Johansson    
    23 (00:15:39) 32 (00:41:10) 61 (00:44:34) 92 (01:07:16) 43 (01:16:17) 24 (01:30:26) 71 (02:09:31) 62 (02:36:59) 54 (02:52:38) 81 (03:08:24) 103 (03:20:37) 72 (03:28:21) 82 (03:48:27) 46 (04:23:09) 44 (04:38:02) 57 (04:57:32) 58 (05:09:20)    
  19.   Håkan å Bråkan      04:25:18    760p
    Håkan Palm, Tove Sahl Paavo    
    58 (12:11:34) 44 (12:33:10) 63 (12:51:37) 85 (13:07:29) 56 (13:15:46) 102 (13:37:52) 91 (13:47:21) 38 (14:08:02) 66 (14:19:17) 37 (14:32:55) 84 (14:53:11) 20 (15:32:33) 25 (15:42:28) 25 (0p 15:43:05)    
  20.   JFF      05:48:50    740p
    Raiden Metsa, Jaan Metsa , Tiina Kangilaski    
    23 (00:21:22) 43 (01:04:19) 92 (01:16:07) 32 (01:25:29) 61 (01:29:57) 24 (01:45:30) 71 (02:24:17) 62 (02:55:56) 54 (03:26:15) 81 (03:51:57) 103 (04:16:24) 72 (04:26:12) 57 (05:15:17)    
  21.   Skogsniglarna från Lettland      05:29:45    730p
    Inguna Leiskalne, Maris Jekabsons , Alise Sulce    
    85 (12:36:47) 56 (12:49:33) 102 (13:24:12) 91 (13:36:11) 66 (13:57:03) 37 (14:17:29) 84 (14:48:02) 63 (15:15:40) 20 (15:49:06) 25 (16:01:27) 44 (16:27:00) 57 (16:51:32) 58 (17:03:34)    
  22.   Team KBK1      04:25:00    590p
    Linda Lindqvist, Tobias Lindqvist    
    58 (00:14:08) 44 (00:46:39) 25 (00:59:28) 20 (01:11:01) 63 (01:48:36) 85 (02:05:16) 56 (02:18:19) 38 (02:43:25) 102 (03:06:55) 91 (03:18:36)    
  23.   Borta laget      04:30:26    490p
    Ann-Christin Lindström, Thomas Pettersson    
    23 (00:15:27) 42 (00:49:22) 81 (01:12:12) 54 (01:25:07) 62 (01:47:47) 32 (02:22:36) 61 (02:27:13) 92 (02:53:54) 24 (03:01:47) 31 (03:10:13) 43 (03:28:30) 43 (0p 03:31:21)    
         
Löp herr        
  1.   sableX.team      05:03:52    1690p
    Aleksei Sobolev, Ilya GusevIlya Gusev    
    58 (12:08:14) 44 (12:21:54) 63 (12:34:42) 85 (12:44:08) 56 (12:49:45) 38 (13:01:29) 102 (13:07:58) 91 (13:11:11) 66 (13:20:35) 37 (13:27:48) 84 (13:40:29) 20 (13:59:40) 25 (14:03:57) 46 (14:15:21) 46 (0p 14:15:31) 46 (0p 14:16:07) 82 (14:25:27) 72 (14:32:43) 103 (14:37:46) 81 (14:43:34) 54 (14:51:22) 42 (14:58:04) 62 (15:09:11) 71 (15:19:44) 24 (15:38:13) 61 (15:45:51) 32 (15:47:41) 92 (15:51:53) 43 (15:57:42) 33 (16:27:20) 53 (16:37:33) 23 (16:55:28)    
  2.   SLDK 2      05:25:44    1690p
    Tomas Lilja, Mattias Karlsson    
    23 (00:08:35) 53 (00:26:16) 33 (00:35:00) 43 (00:56:16) 92 (01:00:19) 32 (01:04:10) 61 (01:05:48) 24 (01:12:45) 71 (01:26:29) 62 (01:35:13) 42 (01:44:39) 54 (01:51:08) 81 (01:58:10) 103 (02:04:17) 72 (02:08:06) 82 (02:15:14) 46 (02:25:05) 46 (0p 02:25:09) 20 (02:41:34) 25 (02:45:56) 44 (02:53:56) 57 (03:03:57) 58 (03:09:26) 85 (03:30:03) 56 (03:36:44) 38 (03:55:25) 102 (04:04:56) 91 (04:11:47) 66 (04:24:50) 37 (04:35:05) 84 () 63 (00:00:00)    
  3.   PS27      05:33:37    1660p
    Pontus Bergström, Johan Björklund    
    58 (00:08:22) 85 (00:31:45) 56 (00:37:36) 38 (00:50:25) 102 (00:59:07) 91 (01:03:50) 66 (01:14:34) 37 (01:22:54) 84 (01:36:48) 63 (01:50:17) 20 (02:04:30) 25 (02:10:19) 44 (02:19:30) 46 (02:28:57) 46 (0p 02:28:59) 82 (02:43:06) 72 (02:51:04) 103 (03:00:13) 81 (03:07:26) 54 (03:18:58) 42 (03:26:47) 62 (03:39:42) 71 (03:51:09) 24 (04:10:15) 61 (04:20:23) 32 (04:22:44) 92 (04:27:23) 43 (04:33:26) 53 (04:59:54) 23 (05:21:59)    
  4.   OL-Hector      05:55:50    1660p
    David Hector, Jörgen Hector    
    58 (12:09:56) 85 (12:34:54) 56 (12:42:00) 38 (12:57:49) 102 (13:05:21) 91 (13:09:48) 66 (13:22:41) 37 (13:32:11) 84 (13:48:43) 63 (14:02:41) 20 (14:18:20) 25 (14:24:32) 44 (14:34:32) 46 (14:43:00) 82 (14:53:43) 82 (0p 14:53:43) 72 (15:01:26) 103 (15:08:35) 81 (15:16:00) 54 (15:25:26) 42 (15:35:55) 62 (15:53:14) 71 (16:05:33) 24 (16:26:02) 61 (16:35:43) 32 (16:38:33) 92 (16:43:11) 43 (16:48:57) 53 (17:22:06) 23 (17:45:29)    
  5.   Team Nordic Trail      04:57:58    1650p
    Eric Forsner, Micke Nilsson    
    53 (12:16:49) 33 (12:25:00) 43 (12:42:18) 92 (12:46:32) 32 (12:49:31) 61 (12:51:30) 24 (12:56:14) 71 (13:09:54) 62 (13:18:54) 54 (13:25:00) 81 (13:31:01) 103 (13:36:20) 72 (13:40:44) 82 (13:47:43) 46 (13:55:11) 44 (14:02:17) 57 (14:13:21) 58 (14:18:16) 25 (14:34:18) 20 (14:40:09) 63 (14:53:21) 84 (15:05:42) 37 (15:19:49) 66 (15:28:17) 91 (15:40:22) 102 (15:48:08) 38 (15:55:52) 56 (16:10:02) 85 (16:16:00) 23 (16:48:47)    
  6.   Team+      05:45:20    1640p
    Lars Eriksson, Jonas Eriksson    
    58 (00:19:47) 85 (00:36:41) 102 (00:53:23) 91 (00:57:05) 66 (01:07:07) 37 (01:14:43) 38 (01:21:51) 84 (01:38:07) 56 (01:47:28) 63 (01:59:49) 20 (02:14:06) 25 (02:18:48) 44 (02:28:26) 46 (02:36:36) 82 (02:47:25) 72 (02:57:33) 103 (03:07:01) 81 (03:14:27) 42 (03:29:27) 54 (03:38:47) 62 (03:49:49) 71 (04:02:58) 24 (04:24:15) 61 (04:39:17) 32 (04:43:26) 92 (04:48:38) 43 (04:55:23) 53 (05:22:14)    
  7.   Team ARSOC 1      05:37:17    1570p
    Pelle Carlberg, Anders Ohlin    
    58 (12:20:55) 85 (12:38:59) 56 (12:45:24) 38 (13:00:20) 102 (13:08:28) 91 (13:13:08) 66 (13:26:01) 37 (13:35:26) 84 (13:51:46) 63 (14:06:43) 20 (14:23:01) 25 (14:29:09) 44 (14:40:01) 46 (14:49:30) 82 (15:02:49) 72 (15:12:44) 103 (15:22:54) 81 (15:30:15) 54 (15:44:37) 62 (15:54:12) 71 (16:09:07) 24 (16:32:13) 43 (16:48:11) 92 (16:54:26) 61 (17:00:12) 32 (17:03:01) 23 (17:24:32)    
  8.   Vilse i pannkakan      05:38:49    1570p
    Manne Freyland, Ola Gustafsson    
    58 (00:09:48) 63 (00:32:31) 85 (00:43:22) 56 (00:50:06) 38 (01:05:03) 102 (01:13:00) 91 (01:20:07) 66 (01:31:08) 37 (01:38:37) 84 (01:52:23) 20 (02:13:44) 25 (02:21:54) 44 (02:32:38) 46 (02:42:27) 82 (02:55:02) 72 (03:03:03) 103 (03:14:06) 81 (03:23:07) 42 (03:39:33) 54 (03:52:42) 62 (04:03:59) 71 (04:24:16) 24 (04:48:06) 92 (04:55:41) 61 (05:06:18) 32 (05:09:25) 23 (05:27:59)    
  9.   Team Daniel & Fredrik      05:27:21    1530p
    Daniel Ståhlberg, Fredrik Hedin    
    58 (12:08:31) 85 (12:29:55) 56 (12:36:12) 102 (12:52:08) 91 (12:56:33) 66 (13:06:03) 38 (13:12:42) 37 (13:20:28) 84 (13:34:28) 63 (13:51:31) 44 (14:11:27) 46 (14:21:02) 82 (14:33:09) 72 (14:44:45) 103 (14:59:33) 81 (15:06:34) 54 (15:16:49) 42 (15:29:54) 62 (15:51:12) 71 (16:07:38) 24 (16:29:03) 92 (16:33:28) 61 (16:43:18) 32 (16:46:33) 23 (17:12:37)    
  10.   Bros      05:30:03    1430p
    Gunnar Hedin, Niclas Hedin    
    23 (12:11:25) 32 (12:27:34) 61 (12:30:26) 92 (12:39:17) 43 (12:45:37) 24 (12:56:03) 71 (13:15:06) 62 (13:29:49) 42 (13:41:15) 54 (13:48:32) 81 (13:57:17) 103 (14:06:06) 72 (14:11:28) 82 (14:21:04) 46 (14:36:13) 44 (14:47:57) 25 (14:58:22) 20 (15:05:40) 63 (15:26:08) 84 (15:44:40) 37 (16:05:30) 66 (16:22:30) 91 (16:34:47) 102 (16:42:50) 85 (17:05:37)    
  11.   Huddinge SK längd      05:29:22    1400p
    Peter Sundén, Emil Olsson , Charley Hall    
    58 (12:12:33) 44 (12:27:00) 46 (12:35:40) 82 (12:43:56) 72 (12:51:40) 103 (12:57:02) 81 (13:04:11) 54 (13:14:15) 42 (13:20:47) 62 (13:31:41) 71 (13:45:28) 24 (14:04:36) 61 (14:12:50) 32 (14:15:20) 92 (14:23:31) 43 (14:31:03) 23 (14:54:18) 85 (15:31:45) 56 (15:50:26) 91 (16:09:30) 102 (16:18:13) 66 (16:33:13) 38 (16:44:01)    
  12.   SLDK 4      05:54:55    1360p
    Tony Marklund, Anders Carlinger    
    58 (12:20:43) 85 (12:41:59) 56 (12:50:38) 38 (13:10:13) 102 (13:19:34) 91 (13:26:01) 66 (13:39:01) 37 (13:48:55) 84 (14:04:40) 63 (14:27:29) 44 (14:50:17) 46 (15:02:07) 82 (15:20:37) 72 (15:29:28) 103 (15:41:28) 81 (15:54:54) 71 (16:16:05) 24 (16:42:57) 92 (16:50:32) 32 (16:56:12) 61 (17:00:55)    
  13.   Team Wake      05:46:01    1330p
    Jakob Rasmussen, Karl Mårtensson    
    58 (00:13:23) 85 (00:35:53) 56 (00:43:51) 38 (01:01:02) 102 (01:09:04) 91 (01:15:14) 66 (01:30:50) 37 (01:39:59) 84 (01:58:23) 63 (02:22:39) 44 (02:43:54) 82 (03:18:41) 72 (03:27:47) 103 (03:38:16) 81 (03:53:57) 71 (04:15:56) 24 (04:42:01) 92 (04:47:46) 61 (05:05:57) 32 (05:09:38) 23 (05:32:48)    
  14.   SLDK 3      04:11:07    1310p
    Fredrik Johansson, Mats Boström    
    58 (00:11:43) 42 (00:31:44) 54 (00:39:20) 62 (00:49:25) 71 (01:00:19) 81 (01:12:44) 103 (01:22:31) 72 (01:26:35) 82 (01:35:08) 46 (01:45:51) 44 (01:53:53) 63 (02:11:26) 84 (02:25:07) 37 (02:42:44) 66 (02:52:15) 91 (03:01:57) 102 (03:10:53) 38 (03:21:42) 56 (03:40:42) 85 (03:48:13)    
  15.   AOK/Långhundra      05:54:02    1310p
    Harald Bauer, Anders Lindgren    
    23 (00:12:18) 53 (00:35:04) 33 (00:44:15) 43 (01:10:45) 92 (01:16:58) 32 (01:21:16) 61 (01:23:26) 71 (01:44:26) 62 (01:58:06) 54 (02:07:18) 81 (02:18:54) 103 (02:30:52) 72 (02:37:08) 82 (02:55:11) 46 (03:08:37) 44 (03:20:04) 63 (03:42:52) 84 (04:05:28) 37 (04:27:50) 66 (04:42:48) 91 (04:57:42) 85 (05:26:06)    
  16.   Rock Runners Adventure Club      05:30:00    1260p
    Richard Richardsen, Andreas Carlzon    
    23 (12:12:03) 61 (12:32:40) 32 (12:34:33) 92 (12:39:13) 43 (12:48:59) 24 (12:58:40) 71 (13:18:02) 62 (13:32:30) 54 (13:43:52) 42 (13:52:53) 81 (14:06:55) 103 (14:16:42) 72 (14:22:19) 82 (14:32:24) 46 (14:46:16) 44 (14:57:14) 57 (15:10:41) 58 (15:17:40) 63 (15:42:38) 85 (16:07:14) 56 (16:20:23) 84 (16:38:46)    
  17.   City runners      05:01:03    1160p
    Tomas Persson , Andreas Hägg    
    32 (12:22:00) 92 (12:25:49) 43 (12:33:42) 61 (12:47:13) 71 (13:15:11) 54 (13:28:26) 42 (13:36:12) 81 (13:53:52) 103 (14:05:01) 72 (14:10:16) 82 (14:18:31) 46 (14:36:09) 44 (14:47:16) 57 (15:10:18) 58 (15:17:46) 63 (15:44:08) 84 (16:06:14) 56 (16:24:33) 85 (16:33:35)    
  18.   Litslena Forest Knights      05:38:53    1120p
    John Naeslund, Christer Tinnerholm    
    43 (12:33:52) 92 (12:49:52) 61 (13:00:48) 32 (13:04:45) 71 (13:31:02) 71 (0p 13:31:59) 62 (13:49:56) 54 (14:00:56) 42 (14:11:37) 81 (14:28:32) 81 (0p 14:29:17) 103 (14:39:39) 72 (14:45:40) 82 (15:00:02) 82 (0p 15:01:31) 46 (15:24:22) 44 (15:38:50) 63 (16:09:03) 84 (16:32:13) 56 (16:52:10) 85 (17:05:07)    
  19.   SLDK 1      05:51:04    1100p
    Jan Castlin, Thomas Lummi , Uhlie Evertsson    
    23 (12:14:38) 43 (12:47:17) 92 (12:54:16) 32 (13:00:03) 61 (13:02:53) 71 (13:29:47) 62 (13:51:25) 54 (14:06:26) 42 (14:16:04) 81 (14:37:52) 103 (14:50:19) 72 (14:56:57) 82 (15:15:38) 46 (15:34:28) 44 (15:48:17) 57 (16:08:59) 58 (16:20:00) 85 (16:58:56) 56 (17:16:13)    
  20.   Team Biffarna      05:27:35    1070p
    Johan Parkvall , Patrik Larsson    
    23 (00:13:01) 53 (00:48:10) 33 (00:58:23) 43 (01:25:31) 92 (01:35:18) 32 (01:39:38) 61 (01:41:52) 24 (01:51:02) 71 (02:15:56) 62 (03:04:46) 54 (03:17:12) 42 (03:26:21) 81 (03:45:12) 103 (04:00:38) 72 (04:08:21) 82 (04:19:31) 46 (04:34:59) 44 (04:47:18) 57 (05:02:24) 58 (05:11:04)    
  21.   Centrum OK #1      05:48:57    1070p
    Stefan Kindgren, Peter Schröder    
    23 (12:11:04) 53 (12:45:48) 33 (13:03:53) 43 (13:26:01) 92 (13:31:31) 32 (13:35:04) 61 (13:37:58) 24 (13:53:21) 71 (14:19:31) 62 (14:50:30) 54 (14:58:19) 42 (15:06:10) 81 (15:41:36) 103 (15:54:03) 72 (16:00:10) 82 (16:09:00) 46 (16:26:24) 44 (16:37:34) 25 (16:47:50) 20 (16:55:56) 63 (17:26:24)    
  22.   Team Tusen Procent Lautakoski      05:56:15    1070p
    Simon Lautakoski, Nicklas Lautakoski    
    58 (00:11:24) 44 (00:28:53) 46 (00:40:12) 46 (0p 00:40:27) 82 (00:51:53) 72 (01:01:57) 103 (01:09:34) 81 (01:19:06) 42 (01:33:26) 54 (01:47:46) 62 (02:05:43) 71 (02:30:06) 61 (02:58:57) 32 (03:01:44) 92 (03:17:45) 43 (03:25:24) 85 (05:32:02)    
  23.   Team Göran Luoma      05:40:17    990p
    Kristian Luoma, Victor Göran    
    91 (00:33:53) 102 (00:43:21) 66 (00:57:35) 37 (01:11:05) 84 (01:30:17) 56 (01:42:35) 85 (01:49:52) 58 (02:32:40) 57 (02:46:56) 82 (03:18:23) 72 (03:26:51) 103 (03:42:08) 81 (03:55:35) 54 (04:30:19) 54 (0p 04:30:40) 23 (05:23:12)    
  24.   Lhasa-Kathmandu Racing Club      05:17:55    940p
    John Ross Svensson, Anders Ladstedt    
    23 (12:14:22) 32 (12:32:34) 61 (12:36:41) 92 (12:44:45) 43 (12:51:31) 62 (13:28:58) 42 (13:46:02) 54 (14:01:23) 81 (14:15:50) 103 (14:32:58) 72 (14:38:20) 82 (15:05:01) 46 (15:22:57) 25 (15:49:01) 20 (15:59:12) 63 (16:25:00) 85 (16:49:03)    
  25.   Unleashing the Fury LK      05:58:13    850p
    Henrik Jensen, Per Ekman , Kristoffer Johansson , Mikael Ström, Erik Nordlund    
    85 (12:25:27) 56 (12:35:31) 38 (13:05:39) 102 (13:23:13) 91 (13:31:40) 66 (13:49:45) 37 (14:09:44) 84 (14:36:21) 63 (15:01:03) 20 (15:26:20) 25 (15:38:37) 44 (16:04:23) 46 (16:23:15) 82 (16:47:04) 72 (17:04:20)    
  26.   Adventure Racing Stockholm Dam      02:08:27    750p
    Niklas Kåvius,    
    58 (12:08:07) 44 (12:21:49) 46 (12:29:29) 82 (12:37:53) 72 (12:44:44) 103 (12:50:27) 81 (12:58:26) 54 (13:07:07) 71 (13:17:34) 62 (13:29:44) 42 (13:39:10) 23 (13:58:32)    
  27.   Far o Son      04:59:47    730p
    Sebastian Schmidt, Frederick Schmidt    
    23 (12:11:44) 43 (12:33:23) 92 (12:38:49) 32 (12:46:08) 61 (12:53:29) 24 (13:08:52) 71 (13:26:58) 62 (14:10:08) 54 (14:21:10) 42 (14:34:41) 81 (15:37:58) 103 (16:07:00) 72 (16:14:46)    
         
Löp dam        
  1.   Team Nordic Trail lag 3      05:31:44    1400p
    Virva Popovic , Miranda Kvist    
    58 (12:21:42) 85 (12:41:06) 56 (12:51:13) 91 (13:12:50) 102 (13:20:32) 66 (13:32:44) 38 (13:41:36) 37 (13:49:12) 84 (14:04:05) 63 (14:20:25) 44 (14:39:20) 46 (14:51:34) 82 (15:03:43) 72 (15:12:34) 103 (15:20:19) 81 (15:29:58) 71 (15:54:28) 61 (16:30:51) 32 (16:33:59) 92 (16:43:42) 43 (16:52:57) 23 (17:18:55)    
  2.   Lätt rostiga järnkvinnor      05:51:20    1300p
    Britta Alstad, Sara Elfving    
    42 (12:22:48) 54 (12:34:38) 62 (12:44:47) 71 (12:59:04) 81 (13:14:32) 103 (13:24:07) 72 (13:29:56) 82 (13:41:06) 46 (13:53:58) 44 (14:05:46) 25 (14:16:58) 20 (14:25:23) 63 (14:44:55) 84 (15:04:53) 37 (15:22:48) 66 (15:35:52) 91 (15:53:31) 102 (16:03:17) 38 (16:15:14) 85 (16:37:54) 56 (16:51:16) 58 (17:33:30)    
  3.   Ytflykt      05:48:53    1210p
    Mikaela Waller, Birgitta Wingqvist    
    23 (00:15:14) 32 (00:34:08) 61 (00:38:58) 92 (00:44:31) 43 (00:51:20) 24 (01:02:35) 71 (01:24:57) 62 (01:39:02) 42 (01:52:36) 54 (02:00:27) 81 (02:15:34) 103 (02:29:18) 72 (02:34:30) 82 (02:52:22) 46 (03:12:05) 44 (03:26:27) 63 (03:47:20) 84 (04:05:38) 56 (04:23:51) 85 (04:38:19) 57 (05:21:08)    
  4.   Team Marisan      05:59:45    1130p
    Susan Bjelke , Maria Forsum     
    23 (12:14:32) 43 (12:43:44) 92 (12:51:45) 32 (12:57:35) 61 (13:00:10) 24 (13:12:04) 71 (13:41:23) 62 (14:00:14) 54 (14:16:28) 42 (14:30:14) 81 (14:53:32) 103 (15:04:12) 72 (15:10:14) 82 (15:33:07) 46 (15:53:10) 44 (16:10:14) 63 (16:37:26) 56 (16:58:39) 85 (17:09:08) 58 (17:41:43)    
  5.   Systrarna på G      05:45:18    950p
    Lisa Gabrielsson, Karin Gabrielsson    
    58 (12:11:39) 44 (12:33:18) 63 (12:50:34) 85 (13:04:47) 56 (13:13:37) 91 (13:36:44) 102 (13:46:56) 26 (13:52:52) 66 (14:01:44) 37 (14:16:02) 38 (14:28:24) 84 (14:57:47) 20 (15:39:32) 25 (15:52:46) 46 (16:16:09) 82 (16:35:31) 72 (16:51:09)    
  6.   Sumpan ladies      03:38:47    740p
    Randi Hellesöy, Cecilia Westström    
    23 (00:11:49) 43 (00:38:37) 92 (00:44:38) 32 (00:49:11) 61 (00:51:35) 24 (01:02:02) 71 (01:33:47) 62 (01:55:00) 54 (02:05:47) 81 (02:17:47) 103 (02:32:44) 72 (02:41:27) 57 (03:14:18) 55 (03:29:18)    
  7.   Hector Ladies      05:46:48    700p
    Elisabeth Hector, Frida Hector , Sonja Dahlgren/Drakenby    
    23 (00:21:34) 43 (01:05:35) 92 (01:23:26) 61 (01:38:04) 32 (01:44:49) 62 (02:26:59) 54 (02:53:17) 81 (03:16:22) 103 (03:33:46) 72 (03:51:54) 57 (04:51:21) 58 (05:14:51)    
  8.   NMT veterans      04:50:04    620p
    Åsa Arph Lagerheim, Pamela Stenström    
    85 (12:25:41) 56 (12:40:48) 91 (13:14:57) 102 (13:25:31) 66 (13:44:07) 37 (14:08:05) 38 (14:22:21) 84 (14:47:23) 63 (15:14:43) 20 (15:39:38) 25 (15:52:30)    
  9.   Team AnTo      05:34:37    520p
    Anna Lundin, Tove Harström    
    23 (12:20:32) 43 (13:06:01) 92 (13:20:32) 32 (13:28:06) 61 (13:43:15) 24 (14:17:08) 71 (15:03:43) 81 (15:31:43) 54 (16:01:17) 62 (16:36:47)    
         
Löp veteran mix        
  1.   Stockholm HHH      05:46:40    1570p
    Bengt Nilsson, Anja Auvinen    
    85 (00:17:17) 56 (00:23:32) 38 (00:37:27) 102 (00:45:02) 91 (00:49:13) 66 (01:00:37) 37 (01:09:10) 84 (01:22:53) 63 (01:37:15) 20 (01:53:06) 25 (01:59:44) 44 (02:09:51) 58 (02:23:58) 57 (02:30:34) 46 (02:51:22) 82 (03:01:58) 72 (03:10:10) 103 (03:17:18) 81 (03:24:38) 54 (03:52:52) 42 (04:03:22) 62 (04:18:31) 71 (04:35:27) 24 (04:59:54) 92 (05:06:24) 61 (05:13:34) 32 (05:16:36) 23 (05:36:00)    
  2.   Uppsala LK A&K      05:45:55    1530p
    Anders Toll, Kerstin Sjöqvist    
    58 (12:22:22) 85 (12:40:57) 56 (12:47:55) 38 (13:03:22) 102 (13:12:44) 91 (13:17:46) 66 (13:29:24) 37 (13:38:39) 84 (13:53:24) 63 (14:09:23) 44 (14:27:11) 46 (14:37:25) 82 (14:48:53) 72 (14:58:34) 103 (15:07:03) 81 (15:25:39) 54 (15:37:01) 62 (15:53:11) 71 (16:11:45) 71 (0p 16:11:46) 24 (16:34:06) 61 (16:43:46) 32 (16:51:36) 92 (16:58:04) 43 (17:05:40) 23 (17:32:55)    
  3.   Marskatterna      05:48:34    1480p
    Lars Lundin, Ann-Mari Silfver    
    23 (00:12:36) 43 (00:34:09) 92 (00:39:33) 32 (00:43:46) 61 (00:46:25) 24 (00:54:18) 71 (01:15:15) 62 (01:27:29) 42 (01:39:00) 54 (01:48:16) 81 (01:57:31) 103 (02:05:07) 72 (02:09:53) 82 (02:18:37) 46 (02:32:11) 44 (02:44:34) 25 (02:57:23) 20 (03:03:03) 63 (03:22:56) 84 (03:42:41) 37 (04:10:28) 66 (04:22:23) 91 (04:35:15) 102 (04:47:06) 56 (05:15:44) 85 (05:23:23)    
  4.   O&A      05:40:10    1220p
    Olle Jorinder, Anna Molander    
    58 (00:14:28) 85 (00:37:54) 56 (00:49:16) 84 (01:03:36) 63 (01:25:56) 57 (01:47:42) 44 (02:01:21) 46 (02:13:20) 82 (02:29:26) 72 (02:41:11) 103 (02:50:25) 81 (03:01:10) 54 (03:17:04) 42 (03:26:07) 62 (03:40:45) 71 (04:18:53) 24 (04:44:28) 92 (04:52:06) 32 (04:58:19) 61 (05:02:49) 23 (05:26:28)    
  5.   Hirvensalon Heitto      05:32:00    910p
    Satu Leppänen, Kimmo Leppänen    
    23 (12:18:37) 42 (12:47:57) 54 (12:58:23) 62 (13:12:03) 71 (13:29:25) 81 (13:53:07) 103 (14:11:24) 72 (14:18:38) 82 (14:31:55) 46 (14:49:43) 44 (15:06:29) 25 (15:22:40) 20 (15:32:12) 63 (16:12:33) 84 (16:36:53) 85 (16:59:55)    
         
Löp veteran herr        
  1.   Olle och Krister      05:53:45    1360p
    Krister Gumaelius, Olle Westbom    
    23 (00:11:30) 32 (00:29:15) 61 (00:31:35) 92 (00:39:19) 43 (00:44:44) 24 (00:55:02) 71 (01:15:09) 62 (01:27:20) 54 (01:35:38) 42 (01:43:12) 81 (01:58:12) 103 (02:06:03) 72 (02:13:05) 82 (02:23:13) 46 (02:35:20) 44 (02:47:38) 57 (03:01:49) 58 (03:11:18) 63 (03:42:59) 84 (04:09:20) 102 (04:45:49) 56 (05:10:33) 85 (05:19:01)    
  2.   Föreningen Tiomilakavlen, lag 1      04:58:56    1260p
    Per-Arne Forsberg, Lasse Gerhardsson    
    23 (12:11:03) 62 (12:27:53) 42 (12:38:45) 54 (12:46:49) 81 (12:55:05) 103 (13:03:46) 72 (13:07:52) 82 (13:16:58) 46 (13:29:18) 44 (13:39:46) 57 (13:52:36) 58 (13:58:51) 63 (14:32:19) 84 (14:46:26) 37 (15:13:54) 66 (15:26:42) 66 (0p 15:27:43) 91 (15:40:26) 102 (15:50:10) 38 (15:59:09) 56 (16:24:29) 85 (16:32:35)