Resultat 2012

Cykel herr
1. Skogsmulle 04:01:26 1520p
Joel Birath, Krister Eriksson , Per Ahlström
34 (12:07:50) 34 (0p 12:07:50) 42 (12:15:33) 74 (12:23:48) 102 (12:36:19) 72 (12:47:06) 62 (12:53:52) 44 (13:00:13) 22 (13:12:28) 52 (13:20:29) 52 (0p 13:20:29) 56 (13:26:54) 82 (13:30:57) 76 (13:34:54) 64 (13:42:01) 36 (13:55:09) 54 (14:01:33) 33 (14:08:09) 101 (14:17:37) 57 (14:26:10) 71 (14:34:11) 63 (14:41:32) 81 (14:50:09) 83 (14:58:22) 61 (15:06:06) 31 (15:20:29) 67 (15:30:08) 65 (15:41:25) 41 (15:47:10) 25 (15:51:28)
2. Sweden MTBO Masters 03:55:59 1510p
Anders Stjerndahl , HÃ¥kan LÃ¥ng , Erik Gyllenstierna
74 (00:05:34) 34 (00:13:05) 42 (00:21:36) 102 (00:36:58) 72 (00:47:38) 62 (00:53:59) 44 (01:00:54) 22 (01:14:58) 52 (01:22:28) 56 (01:28:47) 82 (01:34:51) 76 (01:38:40) 64 (01:45:54) 36 (01:57:52) 54 (02:04:19) 33 (02:10:47) 101 (02:18:44) 57 (02:27:18) 71 (02:36:25) 63 (02:43:45) 81 (02:53:42) 83 (03:02:42) 61 (03:11:42) 25 (03:26:13) 65 (03:32:20) 41 (03:37:44) 43 (03:46:50)
3. Team Rockrunners goes biking with One Spoon E Bikers 04:01:00 1430p
Patric de Boussard, Tor Nordqvist
54 (12:04:59) 36 (12:11:45) 64 (12:23:42) 76 (12:30:18) 82 (12:34:19) 56 (12:39:22) 52 (12:45:36) 22 (12:52:34) 44 (13:05:17) 62 (13:12:40) 72 (13:19:52) 102 (13:30:27) 74 (13:43:51) 42 (13:52:48) 34 (14:03:23) 45 (14:10:00) 43 (14:26:40) 25 (14:35:38) 41 (14:39:29) 65 (14:43:17) 61 (15:04:09) 81 (15:13:06) 63 (15:21:55) 57 (15:29:13) 83 (15:41:13) 101 (15:48:52)
4. Södertälje Nykvarn Orientering 03:58:06 1400p
Mats Heldt,, Stefan Pettersson
54 (12:09:25) 36 (12:18:00) 52 (12:27:15) 56 (12:33:49) 64 (12:38:35) 76 (12:46:02) 82 (12:50:38) 22 (13:04:10) 44 (13:18:20) 62 (13:24:34) 72 (13:32:52) 102 (13:43:58) 74 (13:56:21) 42 (14:04:42) 34 (14:14:37) 45 (14:20:00) 43 (14:37:39) 81 (14:55:05) 81 (0p 14:55:05) 63 (15:02:30) 71 (15:11:15) 57 (15:21:28) 101 (15:30:26) 83 (15:38:16) 61 (15:48:12)
5. Bröderna B 03:51:45 1370p
Niclas Behrenfeldt, Rasmus Behrenfeldt , Joel Ahlqvist
61 (00:10:29) 83 (00:19:56) 101 (00:27:44) 57 (00:36:08) 71 (00:46:31) 63 (00:54:08) 81 (01:04:18) 43 (01:16:37) 25 (01:24:11) 41 (01:28:04) 65 (01:32:49) 67 (01:49:57) 62 (01:55:23) 44 (02:04:16) 72 (02:09:41) 102 (02:23:11) 22 (02:41:43) 52 (02:52:00) 56 (02:59:23) 82 (03:06:39) 76 (03:11:44) 64 (03:20:26) 54 (03:43:38)
6. CK Älta 03:58:53 1340p
Gunnar Innings, Magnus Nilsbo
34 (12:08:00) 42 (12:17:18) 74 (12:26:51) 102 (12:39:05) 72 (12:52:28) 62 (13:00:36) 44 (13:08:04) 22 (13:22:52) 54 (13:34:53) 36 (13:44:04) 52 (13:55:57) 56 (14:07:04) 82 (14:14:22) 76 (14:21:04) 71 (14:24:56) 63 (14:38:41) 57 (14:47:15) 101 (14:56:57) 83 (15:04:03) 61 (15:15:57) 65 (15:32:26) 41 (15:37:55) 25 (15:41:37) 43 (15:47:17)
7. Lerans lakejer 04:00:03 1300p
Joakim Buckard, Daniel Buckard
54 (00:05:02) 36 (00:11:59) 52 (00:19:08) 56 (00:25:50) 64 (00:30:52) 76 (00:38:21) 82 (00:43:46) 32 (00:50:00) 22 (00:59:03) 102 (01:07:51) 72 (01:20:23) 62 (01:28:23) 44 (01:35:05) 74 (01:52:44) 42 (02:01:14) 34 (02:13:15) 45 (02:19:27) 43 (02:33:43) 25 (02:40:25) 65 (02:45:33) 41 (02:51:20) 67 (03:00:34) 83 (03:30:44) 101 (03:39:25) 61 (03:52:34)
8. Sthlm Savanncykel/SMS/SSCS 03:56:03 1290p
Johan Lilja, Thomas Bergbom
22 (12:07:40) 102 (12:16:20) 72 (12:28:41) 62 (12:37:22) 44 (12:45:04) 52 (13:06:00) 56 (13:12:39) 82 (13:20:54) 76 (13:27:41) 64 (13:38:54) 101 (13:52:17) 83 (14:01:53) 57 (14:11:31) 71 (14:23:17) 63 (14:32:51) 81 (14:43:08) 25 (14:57:59) 41 (15:01:40) 65 (15:06:07) 31 (15:16:00) 43 (15:30:16) 61 (15:46:03)
9. CK Valhall 04:00:13 1280p
Mats Philström, Lars Rudal , Peter Rosén
52 (00:13:08) 56 (00:21:04) 82 (00:25:24) 76 (00:30:33) 64 (00:39:14) 36 (00:50:11) 54 (00:56:43) 34 (01:08:52) 42 (01:18:37) 74 (01:31:19) 22 (01:36:53) 102 (01:45:47) 44 (01:57:28) 72 (02:02:00) 62 (02:09:27) 67 (02:15:54) 31 (02:25:53) 41 (02:31:41) 65 (02:36:18) 43 (02:49:05) 45 (03:04:24) 33 (03:24:09) 101 (03:32:52) 83 (03:47:46)
10. Team Spårvägen 03:53:38 1240p
Mats Alheim, Harri Koskinen
33 (00:09:52) 61 (00:18:06) 101 (00:29:12) 57 (00:38:32) 71 (00:47:58) 63 (00:56:45) 81 (01:10:14) 52 (01:17:28) 56 (01:24:13) 82 (01:30:54) 76 (01:35:26) 64 (01:43:12) 54 (02:03:05) 34 (02:16:26) 42 (02:28:26) 74 (02:41:52) 22 (02:49:21) 102 (02:59:58) 72 (03:14:29) 62 (03:23:08) 44 (03:31:10)
11. Edekyl & Värme AB 03:56:43 1230p
Viktor Olsson, Fredrik Björklund
74 (00:08:35) 42 (00:17:20) 34 (00:27:44) 54 (00:39:47) 36 (00:50:13) 64 (01:03:29) 76 (01:12:01) 82 (01:17:44) 56 (01:25:11) 52 (01:31:47) 22 (01:41:26) 102 (01:53:00) 72 (02:07:03) 44 (02:12:24) 62 (02:19:59) 67 (02:25:43) 31 (02:37:51) 65 (02:48:22) 41 (02:55:49) 25 (03:00:04) 43 (03:07:57) 61 (03:25:27) 101 (03:40:40)
12. Team Stig 03:56:55 1220p
Lasse Persson, Axel Kullmann
34 (00:08:28) 42 (00:17:30) 74 (00:35:31) 22 (00:40:53) 102 (00:49:35) 72 (01:00:59) 62 (01:14:12) 44 (01:23:00) 52 (01:43:25) 56 (01:50:06) 82 (02:06:30) 76 (02:12:00) 64 (02:21:05) 101 (02:33:08) 83 (02:41:23) 57 (02:59:47) 71 (03:11:13) 63 (03:21:51) 81 (03:32:43) 43 (03:47:25)
13. CKUNI 03:52:53 1210p
Joakim Uppströmer, Lukas Tegendal
22 (12:10:49) 74 (12:16:25) 42 (12:24:33) 34 (12:33:19) 54 (12:48:48) 36 (12:55:47) 64 (13:08:52) 56 (13:16:38) 82 (13:25:58) 76 (13:30:47) 52 (13:43:47) 102 (14:02:19) 72 (14:13:36) 72 (0p 14:13:36) 44 (14:20:19) 62 (14:26:36) 67 (14:33:38) 31 (14:44:19) 41 (14:51:37) 65 (14:56:47) 25 (15:03:59) 43 (15:12:04) 61 (15:24:29) 81 (15:36:16)
14. Schlamm Racing STHLM 04:00:08 1200p
Patrik Engström, David Hedberg , Anders Sundström
33 (00:10:48) 61 (00:18:02) 83 (00:24:36) 101 (00:30:36) 47 (00:37:02) 57 (00:44:13) 71 (00:53:54) 63 (01:02:49) 81 (01:12:56) 25 (01:27:25) 41 (01:32:09) 31 (01:37:18) 65 (01:53:02) 67 (02:08:24) 62 (02:14:56) 44 (02:24:13) 72 (02:30:08) 102 (02:43:11) 22 (02:57:50) 74 (03:05:31) 42 (03:16:09) 34 (03:35:04) 54 (03:53:04)
15. Team Hitta Rätt 03:55:27 1160p
Tony Olsson , Peter Carlsson
61 (00:11:13) 33 (00:19:33) 101 (00:29:17) 57 (00:38:20) 71 (00:48:11) 63 (00:57:45) 81 (01:07:25) 83 (01:24:33) 31 (01:46:42) 67 (01:58:28) 41 (02:11:17) 65 (02:16:11) 72 (02:27:38) 62 (02:39:02) 44 (02:49:00) 102 (03:02:26) 74 (03:20:31) 22 (03:27:32) 36 (03:39:29) 54 (03:48:04)
16. Team Stockholm Trail 03:52:34 1120p
Göran Hellgren, Staffan Zilling
34 (00:10:09) 42 (00:21:58) 74 (00:33:10) 102 (00:48:11) 72 (01:00:34) 62 (01:07:32) 44 (01:16:31) 22 (01:30:21) 52 (01:42:38) 82 (01:55:34) 76 (02:00:17) 56 (02:08:06) 64 (02:14:43) 101 (02:28:27) 83 (02:37:25) 61 (03:02:55) 81 (03:13:12) 25 (03:31:01) 43 (03:40:41)
17. Haninge SOK 04:01:14 1120p
Jesper Lund, Sebastian Svärd
45 (00:13:43) 43 (00:25:57) 25 (00:36:22) 41 (00:40:43) 65 (00:45:39) 67 (01:00:01) 31 (01:12:32) 61 (01:38:31) 33 (01:45:36) 101 (01:57:56) 83 (02:05:49) 81 (02:17:58) 63 (02:28:32) 71 (02:36:31) 76 (02:40:57) 82 (02:46:55) 56 (02:55:49) 64 (03:10:56) 52 (03:30:32) 36 (03:43:33) 54 (03:53:07)
18. Norrköping MTB 03:50:32 1110p
Dag Forsén, Mats Andreasson , Magnus Andersson
34 (00:08:06) 42 (00:18:43) 74 (00:33:54) 22 (00:40:48) 102 (00:51:10) 72 (01:07:23) 62 (01:16:01) 44 (01:22:52) 82 (01:52:21) 56 (02:02:33) 64 (02:08:04) 36 (02:24:58) 54 (02:33:53) 33 (02:41:13) 101 (02:53:12) 83 (03:01:32) 63 (03:13:34) 81 (03:24:01) 61 (03:38:27)
19. 2Wave Systems 03:56:37 1110p
Mats Kallur, Per Lengquist
33 (00:10:55) 61 (00:18:31) 83 (00:30:25) 101 (00:39:31) 57 (00:50:23) 71 (01:04:15) 63 (01:14:57) 81 (01:28:26) 43 (01:45:55) 25 (01:55:48) 41 (02:01:16) 65 (02:06:09) 67 (02:35:59) 62 (02:42:37) 72 (02:53:13) 44 (03:00:13) 102 (03:16:13) 74 (03:36:36) 22 (03:44:48)
20. MTB-bloggen www.trannel.info 03:56:53 1110p
Magnus Wall, David Bäckman
33 (00:10:57) 61 (00:18:47) 83 (00:30:27) 101 (00:39:36) 57 (00:50:33) 71 (01:04:17) 63 (01:15:04) 81 (01:28:50) 43 (01:46:12) 25 (01:55:45) 41 (02:01:23) 65 (02:06:15) 67 (02:36:06) 62 (02:42:43) 72 (02:53:31) 44 (03:00:20) 102 (03:16:24) 74 (03:36:19) 22 (03:44:59)
21. Team Cykelcenter Eskilstuna 03:45:45 1090p
Andreas Johansson, Stefan Gyllersjö
33 (00:10:54) 61 (00:18:53) 101 (00:30:33) 83 (00:44:32) 57 (00:59:52) 63 (01:08:05) 71 (01:20:54) 64 (01:32:02) 76 (01:42:20) 82 (01:47:53) 56 (01:54:55) 52 (02:03:44) 36 (02:18:19) 22 (02:24:57) 102 (02:39:03) 72 (02:57:49) 44 (03:05:44) 74 (03:32:04)
22. Först i mål 2007 03:55:32 1090p
Per Jonasson, Jonas Ahlström
61 (12:09:37) 33 (12:17:24) 101 (12:33:04) 83 (12:43:48) 81 (12:58:13) 63 (13:11:49) 71 (13:24:14) 76 (13:29:36) 82 (13:40:27) 82 (0p 13:40:29) 56 (13:53:31) 64 (14:02:09) 36 (14:20:29) 22 (14:33:19) 102 (14:45:34) 72 (15:03:12) 62 (15:14:19) 74 (15:44:33)
23. Wheels of steel 04:02:30 1090p
Ronnie Pettersson, Oskar Nederheim
54 (00:07:01) 36 (00:14:29) 64 (00:29:45) 76 (00:38:15) 82 (00:43:16) 56 (00:48:46) 52 (01:01:21) 22 (01:09:28) 74 (01:15:47) 34 (01:25:49) 42 (01:38:20) 102 (02:00:27) 72 (02:18:53) 62 (02:31:12) 67 (02:40:15) 65 (02:52:43) 41 (03:00:41) 31 (03:07:19) 25 (03:19:21) 81 (03:33:45) 83 (03:45:59)
24. Avnet Team Sweden 03:56:57 1080p
Johan Enoksson, Mathias Engelmark , Rolf Wennergren
74 (00:10:20) 102 (00:27:50) 22 (00:39:34) 54 (00:58:01) 36 (01:09:47) 52 (01:21:27) 56 (01:35:44) 64 (01:43:09) 82 (01:58:39) 76 (02:04:41) 71 (02:12:48) 63 (02:26:41) 57 (02:37:52) 101 (02:51:13) 83 (03:03:49) 81 (03:29:39) 61 (03:45:58)
25. Oskars Adepter 03:59:08 1070p
Pierre Lindstedt, Henrik Sved
54 (00:12:32) 36 (00:20:47) 64 (00:42:43) 76 (00:52:56) 82 (00:58:20) 56 (01:13:34) 52 (01:20:34) 22 (01:29:44) 34 (01:45:18) 42 (01:55:46) 74 (02:11:02) 102 (02:26:34) 72 (02:40:07) 44 (02:47:01) 62 (02:57:31) 67 (03:03:49) 65 (03:17:46) 41 (03:23:21) 31 (03:29:05) 25 (03:41:09) 43 (03:48:07)
26. BoDa 04:02:32 1070p
Bo Carlsson, Daniel Stenflo
74 (00:11:49) 34 (00:21:02) 42 (00:32:59) 102 (00:55:02) 72 (01:08:25) 62 (01:17:57) 44 (01:25:51) 22 (01:41:51) 52 (01:53:33) 82 (02:08:58) 76 (02:18:53) 56 (02:32:51) 64 (02:41:17) 71 (02:52:14) 63 (03:08:00) 81 (03:19:22) 83 (03:30:39) 101 (03:40:32)
27. Saurusmetsän Seikkailijat (Finland) 03:48:55 1060p
Kalle Rosenblad, Johan Sipi Fagerlund
33 (12:11:01) 101 (12:20:48) 101 (0p 12:20:48) 83 (12:28:03) 57 (12:38:47) 71 (12:50:21) 63 (12:59:27) 81 (13:11:20) 61 (13:26:33) 43 (13:39:44) 25 (13:53:01) 65 (14:02:02) 31 (14:15:32) 44 (14:24:04) 72 (14:29:58) 102 (14:47:15) 22 (15:01:02) 74 (15:08:30) 54 (15:21:54) 36 (15:34:54)
28. Warriors on Wheels 03:47:58 1040p
Patrik Jonsson, Johan Stenvi , Attila Galatz , Oliver Dévay
54 (00:08:24) 36 (00:16:04) 64 (00:30:39) 76 (00:38:29) 82 (00:55:27) 56 (01:02:06) 52 (01:09:41) 22 (01:20:54) 74 (01:30:59) 34 (01:39:48) 42 (01:50:47) 102 (02:13:34) 72 (02:31:27) 44 (02:38:36) 62 (02:53:35) 67 (03:00:28) 41 (03:11:51) 65 (03:17:52) 25 (03:26:24) 43 (03:35:37)
29. The Old and the Bold 03:57:35 1040p
Micke Stenemyr, Per Lundblad
43 (12:09:19) 43 (0p 12:09:21) 25 (12:17:15) 41 (12:22:04) 65 (12:27:38) 67 (12:45:30) 31 (13:05:29) 61 (13:37:13) 81 (13:50:34) 83 (14:04:01) 101 (14:14:26) 57 (14:32:24) 63 (14:44:43) 71 (14:55:20) 76 (14:59:29) 82 (15:07:22) 56 (15:19:53) 64 (15:28:29) 36 (15:48:06)
30. CGM Lab 03:50:00 1030p
Björn Larsson, Per Holenmark , Ola Wiksell
34 (12:09:52) 42 (12:21:49) 74 (12:34:39) 102 (12:51:06) 72 (13:07:12) 62 (13:16:54) 44 (13:24:50) 22 (13:39:23) 52 (13:50:31) 56 (13:59:49) 82 (14:09:09) 76 (14:15:20) 64 (14:25:29) 36 (14:47:51) 54 (15:00:09) 33 (15:11:16) 101 (15:23:40) 83 (15:35:17)
31. City Runners Bikers 03:50:46 1030p
Tomas Persson, Andreas Hägg
42 (12:12:30) 74 (12:25:01) 102 (12:45:27) 72 (13:02:03) 62 (13:09:11) 67 (13:18:09) 31 (13:32:29) 41 (13:40:23) 65 (13:46:09) 81 (14:13:26) 63 (14:26:23) 71 (14:36:34) 57 (14:52:34) 101 (15:07:06) 83 (15:22:04) 61 (15:36:21)
32. Hammarby allé 04:01:42 1030p
Johan Sallnäs, Jakob Skott
54 (12:08:47) 36 (12:17:54) 64 (12:30:34) 76 (12:39:01) 82 (12:44:46) 56 (12:53:17) 52 (13:02:42) 22 (13:11:27) 74 (13:20:23) 42 (13:32:40) 102 (13:57:50) 72 (14:15:45) 44 (14:20:15) 62 (14:28:40) 67 (14:34:24) 41 (14:47:18) 25 (14:53:36) 81 (15:12:20) 83 (15:29:06)
33. HPH 04:03:35 1010p
Hugo Flordal, Per Stübler , Henrik Flordahl
54 (12:08:49) 36 (12:17:43) 64 (12:30:28) 76 (12:39:45) 82 (12:45:46) 56 (12:53:57) 52 (13:00:31) 22 (13:09:38) 74 (13:16:24) 34 (13:27:00) 42 (13:41:14) 102 (14:06:16) 72 (14:19:19) 44 (14:25:46) 62 (14:34:09) 67 (14:40:34) 65 (14:55:44) 41 (15:05:16) 31 (15:12:23) 25 (15:24:41) 61 (15:52:31)
34. Vallentuna/Rånäs 2 03:38:13 1000p
Pelle Carlberg, Anders Ohlin , Roine Andersson
54 (12:07:29) 36 (12:15:46) 64 (12:28:27) 76 (12:37:29) 82 (12:42:21) 56 (12:48:00) 52 (12:54:14) 22 (13:02:01) 74 (13:09:35) 34 (13:18:42) 42 (13:29:49) 102 (13:52:39) 72 (14:08:20) 44 (14:14:51) 62 (14:31:17) 67 (14:40:12) 65 (14:58:19) 41 (15:07:17) 25 (15:16:32)
35. Next Generation 03:24:56 970p
MÃ¥ns Tistad, Hjalmar Ã…hman
43 (00:13:26) 25 (00:23:28) 41 (00:28:57) 65 (00:33:39) 67 (00:52:04) 61 (01:23:28) 83 (01:32:11) 101 (01:42:33) 71 (02:02:35) 76 (02:07:11) 82 (02:13:06) 56 (02:20:05) 52 (02:29:03) 22 (02:41:03) 102 (02:53:51) 74 (03:15:13)
36. Snickers 03:57:01 910p
Daniel Bäckelin, Micke Ohlson
42 (12:12:43) 34 (12:27:35) 74 (12:38:37) 22 (12:47:45) 36 (12:57:34) 54 (13:08:33) 64 (13:32:39) 76 (13:45:39) 82 (13:53:56) 56 (14:01:43) 52 (14:20:27) 81 (14:30:37) 63 (14:40:48) 71 (14:54:30) 57 (15:26:17) 101 (15:40:38)
37. Sigge Cirkus 03:46:22 900p
Gustav Leesik, Lenn Taube , Johannes Heinonen , Niklas Hedlund
61 (12:19:48) 81 (12:32:35) 63 (12:45:35) 71 (12:56:35) 57 (13:09:33) 101 (13:21:12) 83 (13:35:49) 43 (13:52:53) 25 (14:12:42) 41 (14:18:55) 75 (14:26:29) 65 (14:31:34) 72 (14:49:00) 102 (15:10:05) 74 (15:35:28)
38. Melium 03:49:17 820p
Andreas Jäghagen, Elias Lind'en , Johan Kihlström
54 (12:12:35) 36 (12:21:45) 64 (12:35:33) 56 (12:45:42) 82 (12:55:22) 52 (13:19:23) 22 (13:30:49) 72 (13:47:28) 44 (13:54:10) 62 (14:08:11) 67 (14:20:41) 25 (14:34:40) 65 (14:42:48) 41 (14:52:28) 43 (15:14:09) 61 (15:28:05) 33 (15:38:31)
39. Lag Sisu 03:42:45 790p
Mikael Heimdahl, Kristian Louma
33 (00:19:00) 101 (00:30:14) 83 (00:42:01) 81 (01:01:11) 31 (01:24:11) 41 (01:30:59) 65 (01:38:14) 72 (01:55:53) 44 (02:03:07) 102 (02:19:26) 22 (02:33:28) 74 (02:49:47) 42 (03:05:14) 34 (03:20:08)
40. Far & Son 03:43:15 770p
Andreas Fredriksson, Orvar Fredriksson
22 (12:10:03) 46 (12:25:19) 102 (12:34:50) 58 (12:53:35) 72 (13:01:42) 62 (13:12:47) 67 (13:20:26) 31 (13:36:50) 41 (13:43:45) 65 (13:48:55) 25 (14:10:51) 55 (14:28:33) 83 (14:39:28) 101 (14:49:00) 33 (15:05:33) 61 (15:15:58) 43 (15:29:26)
41. Team CK Vinet 03:43:50 760p
Magnus McPheat, Massimo Mondini , Ã…ke Henriksson , Shane Chaplin, Richard Mason
21 (12:11:59) 73 (12:20:14) 43 (12:25:07) 25 (12:34:44) 41 (12:39:13) 75 (12:46:37) 65 (12:51:02) 91 (12:59:46) 67 (13:12:11) 31 (13:25:03) 51 (13:31:30) 53 (13:44:06) 81 (13:53:45) 63 (14:04:51) 57 (14:14:58) 47 (14:24:24) 101 (14:33:02) 83 (14:51:48) 55 (14:59:43) 61 (15:08:07) 36 (15:16:09) 54 (15:31:48)
42. Lhasa Kathmandu MTB Racing Club 03:52:12 760p
Anders Ladstedt , John Ross Svensson
61 (00:10:21) 101 (00:27:27) 47 (00:34:04) 57 (00:46:01) 63 (00:55:01) 81 (01:06:44) 53 (01:17:15) 51 (01:27:42) 25 (01:39:17) 41 (01:44:33) 75 (01:53:16) 65 (01:58:16) 91 (02:12:51) 67 (02:40:32) 62 (02:47:17) 72 (02:59:03) 102 (03:30:02)
43. Shotgun - from my cold dead hands 04:01:43 740p
Love Jädergård, Tobias Calminder , Alf Pettersson
33 (12:13:35) 101 (12:27:55) 83 (12:39:46) 83 (0p 12:39:54) 57 (12:56:25) 71 (13:14:02) 63 (13:36:44) 81 (13:53:46) 61 (14:14:33) 43 (14:37:23) 25 (14:53:29) 41 (15:00:30) 65 (15:06:21) 22 (15:30:14) 74 (15:51:13)
44. Gubbarna 03:49:48 720p
Harri Mossmyr, Robert Lennerdahl
74 (00:21:54) 42 (00:33:34) 102 (01:04:39) 72 (01:42:22) 62 (01:51:46) 67 (02:00:13) 31 (02:16:39) 41 (02:22:56) 65 (02:29:49) 61 (03:04:58) 101 (03:24:27) 33 (03:37:44)
45. Första anmälda 04:07:10 650p
Claes Wikström,, Ulf Wallman , Claes Sjöberg , Jan Larson
34 (12:10:45) 42 (12:22:25) 74 (12:35:51) 22 (12:44:23) 102 (12:59:28) 44 (13:20:44) 62 (13:28:54) 72 (13:40:24) 65 (13:56:04) 41 (14:08:53) 31 (14:16:02) 25 (14:27:23) 43 (14:37:44) 81 (14:56:28) 63 (15:10:26) 57 (15:41:13) 57 (0p 15:42:37)
46. BATracers 02:25:28 260p
Alexander de Grooth, Bengt Säfwenberg
34 (12:13:56) 42 (12:33:11) 74 (12:54:19) 22 (13:20:26) 102 (13:47:55)
Cykel dam
1. Ã…re 2013 03:56:58 1260p
Emma Bölske, Linda Johnsson
33 (12:13:39) 61 (12:21:13) 83 (12:34:10) 101 (12:41:16) 71 (12:57:05) 63 (13:06:47) 81 (13:19:17) 25 (13:34:33) 41 (13:38:55) 65 (13:43:51) 67 (13:59:09) 62 (14:07:10) 44 (14:15:38) 72 (14:21:25) 102 (14:35:29) 22 (14:48:21) 52 (15:00:13) 56 (15:08:30) 82 (15:16:50) 76 (15:23:21) 64 (15:34:35)
2. RebeckaochIrma 03:47:25 1150p
Rebecka Lindberg, Irma Grape
33 (12:09:34) 61 (12:16:55) 83 (12:25:07) 101 (12:31:48) 57 (12:40:52) 71 (12:49:46) 63 (12:57:22) 81 (13:06:33) 31 (13:24:06) 67 (13:35:20) 65 (13:48:38) 41 (13:55:10) 25 (13:59:23) 43 (14:06:08) 45 (14:22:33) 34 (14:28:58) 42 (14:40:12) 74 (14:53:03) 102 (15:10:08) 72 (15:23:38) 22 (15:38:40)
3. Järla 03:59:56 1050p
Gunilla Kreiss, Kristin Andrée
45 (00:15:23) 43 (00:31:21) 65 (00:44:41) 67 (00:59:44) 31 (01:13:01) 61 (01:36:35) 33 (01:45:24) 101 (01:54:36) 57 (02:08:23) 63 (02:17:53) 81 (02:30:33) 71 (02:45:14) 76 (02:49:01) 82 (02:56:34) 56 (03:03:20) 52 (03:16:23) 22 (03:27:37) 102 (03:40:52)
4. Järla II 03:53:08 970p
Anna Curtius, Hanna Sabelström
22 (00:07:38) 102 (00:22:49) 72 (00:37:52) 44 (00:44:51) 62 (00:54:40) 67 (01:03:29) 65 (01:29:55) 41 (01:42:43) 25 (01:49:08) 43 (02:01:56) 61 (02:23:50) 81 (02:36:53) 63 (02:52:34) 57 (03:03:31) 83 (03:20:11) 101 (03:28:37) 33 (03:42:59)
5. Barbarellas 03:37:55 930p
Margareta Meiton, Ann-Carol Wallgren
61 (00:11:08) 83 (00:25:24) 101 (00:32:41) 71 (00:50:09) 63 (01:01:20) 81 (01:15:33) 41 (01:45:10) 65 (01:51:14) 67 (02:11:12) 62 (02:28:42) 72 (02:41:43) 102 (02:59:10) 22 (03:13:06) 74 (03:23:12)
Cykel mix
1. City Wolfs/SMS 03:41:36 1530p
Andreas Mathisen, Johan Ã…senbrant , Ã…sa Erlandsson
54 (12:04:51) 36 (12:11:38) 64 (12:23:38) 76 (12:30:23) 82 (12:34:45) 56 (12:39:26) 52 (12:45:32) 22 (12:52:36) 74 (12:57:27) 34 (13:05:15) 42 (13:13:33) 102 (13:31:33) 44 (13:45:07) 72 (13:49:24) 62 (13:56:28) 67 (14:03:14) 31 (14:13:27) 41 (14:19:18) 65 (14:22:46) 25 (14:28:36) 43 (14:34:03) 61 (14:45:03) 83 (14:51:58) 81 (15:00:43) 63 (15:07:30) 57 (15:14:22) 101 (15:23:12) 33 (15:33:03)
2. Haninge SOK/ Härnösands CK 03:58:59 1500p
Christoffer Eskilsson,, Emmy Thelberg,
34 (12:08:20) 42 (12:16:36) 74 (12:25:57) 22 (12:30:24) 102 (12:39:25) 72 (12:49:35) 62 (12:55:42) 44 (13:02:03) 52 (13:22:26) 82 (13:30:17) 76 (13:35:30) 56 (13:41:50) 64 (13:46:49) 36 (14:00:13) 54 (14:06:37) 33 (14:12:24) 61 (14:19:41) 83 (14:28:12) 101 (14:34:41) 57 (14:45:22) 71 (14:54:34) 63 (15:02:40) 81 (15:12:22) 25 (15:24:03) 65 (15:29:51) 41 (15:37:11) 31 (15:43:00)
3. Team Barmark 03:44:25 1340p
Jacob Westerberg, Helén Persson
54 (12:04:55) 36 (12:11:50) 64 (12:22:00) 76 (12:30:46) 82 (12:35:48) 56 (12:40:36) 52 (12:46:03) 22 (12:52:55) 74 (12:59:30) 34 (13:08:57) 42 (13:18:45) 102 (13:36:47) 72 (13:50:03) 44 (13:55:31) 62 (14:03:45) 67 (14:10:10) 31 (14:20:31) 41 (14:26:29) 65 (14:30:47) 25 (14:38:26) 43 (14:46:05) 61 (14:58:29) 33 (15:05:15) 101 (15:16:20) 83 (15:26:58)
4. Adventure Racing Stockholm 04:01:28 1340p
Kristina Palm, , Tommy Ivarsson , Mattias Mossfeldt,
22 (12:04:52) 44 (12:17:54) 62 (12:25:05) 72 (12:33:39) 102 (12:45:39) 74 (12:58:16) 42 (13:07:24) 34 (13:17:30) 54 (13:28:44) 36 (13:37:20) 52 (13:46:42) 56 (13:54:28) 64 (14:00:23) 76 (14:08:32) 82 (14:13:20) 71 (14:19:15) 63 (14:27:09) 57 (14:35:05) 101 (14:45:33) 83 (14:53:53) 81 (15:04:08) 65 (15:21:35) 67 (15:36:39)
5. Sthlm Multisport 03:59:06 1200p
Linda Nyberg, Richard Holm
54 (12:06:03) 36 (12:16:00) 22 (12:23:02) 102 (12:33:50) 72 (12:48:59) 62 (12:57:39) 44 (13:06:22) 56 (13:33:39) 82 (13:43:04) 76 (13:48:53) 64 (13:59:53) 71 (14:06:17) 63 (14:15:38) 57 (14:26:12) 101 (14:37:25) 83 (14:48:02) 81 (15:05:05) 65 (15:25:32) 41 (15:31:46) 31 (15:40:23)
6. Sollentuna Södra 03:56:06 1140p
Karin Hagren, Peter Hagren , Johan Bevemyr , Katrin Bevemyr
61 (00:11:22) 33 (00:18:36) 101 (00:29:21) 83 (00:41:52) 57 (00:54:02) 71 (01:04:21) 63 (01:17:57) 81 (01:30:47) 43 (01:49:33) 25 (01:59:13) 41 (02:04:26) 65 (02:09:10) 31 (02:18:56) 67 (02:35:06) 62 (02:48:23) 44 (02:59:21) 72 (03:05:32) 102 (03:21:44) 22 (03:33:05) 74 (03:45:55)
7. Bloed, Zweet & Tranen 03:53:34 970p
My Heinrup, Fredrik Westerberg
74 (12:16:21) 22 (12:25:28) 102 (12:38:53) 72 (12:55:12) 62 (13:07:42) 44 (13:17:21) 54 (13:53:26) 36 (14:07:29) 52 (14:20:10) 56 (14:31:53) 82 (14:40:25) 76 (14:47:10) 71 (14:59:51) 63 (15:12:28) 57 (15:23:18) 101 (15:35:30)
8. Team Stribeck 03:52:43 920p
Robert Stribeck, , Anna Stribeck
74 (12:22:55) 102 (12:40:42) 72 (13:00:03) 72 (0p 13:00:03) 62 (13:09:12) 44 (13:18:01) 22 (13:36:01) 52 (13:51:28) 56 (14:02:00) 82 (14:09:35) 76 (14:19:00) 71 (14:26:37) 47 (14:54:14) 101 (15:05:36) 83 (15:20:38) 61 (15:38:20)
9. Cat-astrophic 03:56:44 900p
Dane Cavanagh, , Lenka Zatloukalova
33 (12:12:48) 61 (12:24:16) 83 (12:34:13) 101 (12:45:19) 57 (12:59:40) 71 (13:14:07) 63 (13:26:32) 81 (13:39:19) 43 (13:55:42) 25 (14:11:37) 41 (14:17:36) 65 (14:23:19) 67 (14:43:34) 62 (14:53:02) 72 (15:28:58) 22 (15:47:20)
10. EVRY Cycling Team 04:00:38 850p
Håkan Johnsson, Ingrid Ronquist , Robert Löfgren , Åke Johansson, Mats Sjöblom
33 (00:17:42) 61 (00:28:19) 83 (00:41:02) 101 (00:56:25) 57 (01:08:00) 71 (01:27:43) 63 (01:39:14) 81 (01:52:07) 25 (02:22:30) 41 (02:36:26) 31 (02:44:33) 65 (02:58:39) 91 (03:10:39) 72 (03:19:56) 102 (03:37:39) 22 (03:49:30)
11. Wood Ramblers 03:45:36 760p
Hanna Östfeldt, Lena Buhre , Ronnie Jansson , Fredrik Noreng
54 (00:06:15) 36 (00:17:15) 64 (00:36:26) 76 (00:51:03) 82 (00:58:17) 56 (01:23:44) 63 (01:35:23) 81 (02:01:11) 83 (02:20:17) 101 (02:38:58) 61 (02:59:18) 43 (03:20:23)
12. Team Lingonris och lera 03:53:17 590p
Hanna Björknäs, Benjamin Björknäs
34 (12:14:54) 42 (12:32:26) 74 (12:51:38) 22 (13:03:42) 54 (13:29:16) 36 (13:46:58) 52 (14:04:45) 56 (14:18:38) 64 (14:30:57) 71 (14:40:20) 63 (15:07:26) 61 (15:31:49)
13. Far och Döttrar 03:40:51 540p
Örjan Tingström, Tove Sahl Paavo , Ylva Sahl Paavo
74 (12:09:21) 22 (12:16:52) 46 (12:36:23) 102 (12:46:12) 58 (13:08:17) 48 (13:19:50) 72 (13:26:17) 91 (13:28:41) 65 (13:38:08) 75 (13:48:28) 41 (14:04:30) 25 (14:12:17) 53 (14:38:06) 55 (14:48:43) 101 (15:04:58) 61 (15:26:03)
Stockholm Multisport/MTB Täby 04:02:15 ej godk
Hanna Winberg, Björn Völcker , Erik Vrang
54 (12:04:53) 36 (12:11:08) 64 (12:29:59) 76 (12:37:14) 82 (12:40:45) 56 (12:46:50) 52 (12:52:16) 22 (12:58:13) 74 (13:03:37) 34 (13:11:20) 42 (13:22:24) 102 (13:38:43) 72 (13:48:21) 44 (13:52:50) 62 (14:00:06) 67 (14:05:29) 31 (14:15:30) 41 (14:20:45) 65 (14:24:30) 25 (14:31:33) 43 (14:37:01) 45 (14:47:43) 61 (15:06:36) 33 (15:13:53) 83 (15:21:31) 101 (15:27:22) 71 (15:40:03) 63 (15:48:29)
Cykel veteran herr
1. Kvarnsvedens GoIF OK 03:56:11 1270p
Stefan Killberg, Esbjörn Andrén
34 (00:07:43) 42 (00:16:41) 74 (00:25:51) 102 (00:38:37) 72 (00:49:32) 62 (00:55:52) 44 (01:02:25) 22 (01:18:23) 32 (01:27:02) 82 (01:33:43) 76 (01:38:19) 64 (01:46:35) 56 (01:53:24) 52 (02:03:02) 36 (02:11:32) 54 (02:23:01) 61 (02:36:44) 33 (02:49:06) 101 (02:59:31) 83 (03:06:47) 63 (03:19:55) 81 (03:31:58) 43 (03:46:10)
2. Järla / Södertörn 03:48:45 960p
Jan-Erik Wiberg, Ronny Hedlund
33 (00:09:49) 61 (00:18:50) 101 (00:38:51) 57 (00:52:47) 71 (01:04:26) 63 (01:15:36) 81 (01:30:25) 83 (01:48:37) 43 (02:10:41) 25 (02:20:50) 41 (02:26:16) 65 (02:31:46) 102 (02:44:26) 74 (03:05:21) 22 (03:14:04) 36 (03:27:31) 54 (03:38:25)
Löp mix
1. Team Ultra 05:00:54 1640p
Mattias Allared, Anna Grundahl
54 (12:10:00) 36 (12:20:33) 61 (12:25:34) 55 (12:30:31) 83 (12:36:54) 101 (12:46:17) 47 (12:55:17) 84 (13:01:54) 71 (13:18:49) 63 (13:30:58) 32 (13:37:35) 81 (13:46:11) 53 (13:51:40) 22 (13:57:48) 51 (14:11:07) 31 (14:18:50) 41 (14:24:45) 48 (14:31:50) 67 (14:46:01) 62 (14:54:01) 91 (15:04:53) 58 (15:10:36) 75 (15:17:09) 25 (15:29:33) 102 (15:38:52) 46 (15:47:04) 21 (16:06:48) 73 (16:15:50) 42 (16:22:49) 66 (16:42:08)
2. Två våta tröjor 05:23:16 1640p
Anita Liepina, Valters Kaminskis
66 (12:17:50) 42 (12:34:01) 73 (12:41:01) 21 (12:47:12) 46 (13:05:42) 102 (13:14:11) 25 (13:20:50) 41 (13:27:52) 75 (13:35:32) 58 (13:42:14) 91 (13:48:50) 62 (14:00:25) 67 (14:08:06) 48 (14:23:18) 31 (14:32:21) 51 (14:40:25) 22 (14:57:19) 53 (15:04:25) 81 (15:11:52) 32 (15:18:50) 63 (15:28:22) 71 (15:42:59) 71 (0p 15:44:34) 84 (16:04:26) 47 (16:12:08) 101 (16:23:48) 83 (16:37:07) 55 (16:45:32) 61 (16:52:05) 36 (16:58:44) 54 (17:12:34)
3. Bälinge IF 05:39:50 1620p
Christer Lindström, Jenny Wallner
66 (00:18:10) 42 (00:33:52) 73 (00:40:44) 46 (00:56:40) 102 (01:04:54) 25 (01:12:29) 41 (01:19:34) 75 (01:26:42) 58 (01:33:00) 48 (01:36:41) 91 (01:41:45) 62 (01:52:13) 67 (01:58:41) 31 (02:17:48) 51 (02:25:29) 22 (02:39:29) 61 (02:57:28) 36 (03:03:47) 83 (03:15:36) 55 (03:23:12) 53 (03:36:38) 81 (03:44:12) 32 (03:51:19) 63 (04:01:25) 71 (04:14:32) 47 (04:38:05) 84 (04:47:06) 101 (05:01:35) 54 (05:26:35)
4. Anniclas 04:35:56 1580p
Annica Karlsson, Niclas Sjögren
21 (12:10:47) 42 (12:21:39) 73 (12:28:23) 46 (12:44:53) 102 (12:52:43) 25 (12:58:44) 41 (13:04:54) 75 (13:13:02) 58 (13:19:09) 91 (13:24:01) 62 (13:34:31) 67 (13:40:33) 48 (13:54:02) 31 (14:02:41) 51 (14:10:12) 22 (14:23:13) 53 (14:29:29) 81 (14:35:49) 32 (14:42:24) 63 (14:50:22) 71 (15:02:13) 84 (15:21:41) 47 (15:28:42) 101 (15:38:31) 83 (15:54:20) 55 (16:00:44) 61 (16:07:57) 36 (16:13:47) 54 (16:24:58)
5. Team Hardell 05:25:26 1530p
Johan Hardell, Elin Hardell
21 (00:11:12) 42 (00:23:16) 73 (00:30:49) 46 (00:48:16) 102 (00:56:54) 75 (01:10:02) 91 (01:22:18) 62 (01:33:53) 67 (01:40:44) 48 (01:57:07) 58 (02:01:17) 41 (02:08:22) 31 (02:14:32) 51 (02:23:06) 22 (02:37:48) 53 (02:45:50) 61 (02:56:33) 55 (03:03:19) 83 (03:10:47) 81 (03:24:27) 63 (03:35:27) 71 (03:50:08) 47 (04:14:48) 84 (04:23:48) 101 (04:37:54) 36 (04:59:09) 54 (05:12:12)
6. Sjölyckan 05:30:10 1510p
Henrik Sjögren, Jenny Lyck
21 (12:12:03) 42 (12:23:36) 73 (12:31:16) 46 (12:52:41) 102 (13:02:00) 25 (13:13:12) 41 (13:21:08) 75 (13:31:37) 58 (13:39:27) 91 (13:45:40) 62 (13:57:08) 67 (14:04:00) 48 (14:21:32) 31 (14:31:53) 51 (14:40:39) 22 (14:58:08) 53 (15:05:50) 81 (15:13:59) 32 (15:28:19) 63 (15:39:32) 84 (15:52:59) 47 (16:01:17) 101 (16:13:13) 83 (16:32:09) 55 (16:40:44) 61 (16:51:14) 36 (16:58:31) 54 (17:14:56)
7. Önerud 05:48:48 1510p
Anette Önerud, Anders Önerud
21 (12:12:32) 42 (12:25:42) 73 (12:35:07) 46 (12:53:44) 102 (13:04:26) 25 (13:18:26) 41 (13:26:47) 75 (13:36:53) 58 (13:45:26) 48 (13:49:41) 91 (13:55:02) 62 (14:10:36) 67 (14:18:52) 31 (14:47:25) 51 (14:58:04) 22 (15:18:23) 53 (15:30:29) 81 (15:39:04) 32 (15:47:33) 63 (15:58:31) 84 (16:16:42) 47 (16:26:56) 101 (16:40:31) 83 (16:56:33) 55 (17:04:56) 61 (17:13:54) 36 (17:20:09) 54 (17:32:32)
8. 2 vilsna smurfer & A 05:47:39 1440p
Olle Jorinder, Anna Molander , Rickard Bellander
21 (00:13:05) 73 (00:21:34) 46 (00:45:11) 102 (00:56:25) 25 (01:05:06) 41 (01:14:01) 75 (01:25:49) 58 (01:34:03) 48 (01:38:40) 91 (01:44:11) 62 (01:56:24) 67 (02:04:18) 31 (02:27:45) 51 (02:38:39) 22 (02:55:53) 53 (03:04:11) 81 (03:12:29) 32 (03:24:00) 63 (03:38:59) 84 (04:03:12) 47 (04:14:59) 101 (04:27:40) 83 (04:43:51) 55 (04:56:48) 61 (05:08:16) 54 (05:31:03)
9. Kurzemnieki 05:52:10 1390p
Ilze Robalde, Imants Caklis
54 (12:12:37) 36 (12:26:17) 61 (12:33:45) 55 (12:40:41) 83 (12:50:29) 101 (13:04:07) 47 (13:17:23) 84 (13:27:23) 63 (13:42:48) 32 (13:52:53) 81 (14:04:29) 53 (14:11:55) 22 (14:22:54) 51 (14:42:21) 31 (14:54:26) 41 (15:02:38) 58 (15:13:21) 48 (15:19:16) 91 (15:26:18) 75 (15:41:59) 25 (16:03:52) 102 (16:14:43) 46 (16:28:23) 73 (16:57:16) 42 (17:11:13) 21 (17:32:18)
10. Mountain Team 100 05:48:11 1340p
Camilla Carlsson, Lennart Jansson
21 (12:16:01) 42 (12:32:21) 73 (12:41:00) 46 (13:06:32) 102 (13:16:51) 25 (13:30:30) 41 (13:38:43) 75 (13:49:46) 58 (13:58:55) 48 (14:05:49) 91 (14:12:48) 31 (14:31:02) 51 (14:41:54) 22 (15:07:25) 53 (15:17:04) 81 (15:26:44) 32 (15:37:20) 63 (15:53:48) 84 (16:11:47) 47 (16:23:06) 101 (16:36:33) 83 (16:53:40) 55 (17:08:10) 61 (17:21:07) 36 (17:28:48)
11. Mr&Mrs Smith 05:06:15 1330p
Olof Sundström, Petra Sundström
22 (00:10:11) 46 (00:26:22) 102 (00:35:21) 25 (00:47:41) 41 (00:55:09) 75 (01:04:52) 58 (01:12:19) 91 (01:18:31) 48 (01:24:06) 31 (01:33:57) 51 (01:42:13) 53 (01:58:49) 81 (02:07:56) 32 (02:17:45) 71 (02:34:31) 63 (02:51:05) 84 (03:08:27) 47 (03:18:25) 101 (03:29:34) 83 (04:01:26) 55 (04:10:13) 61 (04:18:52) 36 (04:26:43) 54 (04:41:08)
12. Snowflake 05:22:47 1330p
Torbjörn Furn, Åsa Bergman
21 (12:12:40) 73 (12:21:23) 22 (12:34:26) 25 (12:47:43) 46 (12:59:26) 102 (13:08:23) 41 (13:24:01) 75 (13:31:41) 58 (13:40:41) 48 (13:45:36) 91 (13:50:25) 62 (14:02:42) 67 (14:10:27) 31 (14:34:24) 51 (14:43:51) 53 (15:06:43) 81 (15:15:05) 55 (15:24:36) 83 (15:37:51) 84 (15:52:34) 47 (16:09:13) 101 (16:25:20) 36 (16:47:51) 61 (16:59:45)
13. Laglöst 06:06:36 1280p
Lotta Sjöberg, Per Rudqvist
36 (12:15:29) 61 (12:22:29) 55 (12:31:24) 83 (12:39:21) 83 (0p 12:39:21) 101 (12:51:23) 47 (13:01:20) 84 (13:09:07) 63 (13:22:27) 32 (13:35:24) 81 (13:44:40) 53 (13:51:46) 22 (13:59:56) 51 (14:15:33) 31 (14:25:57) 67 (14:49:39) 62 (14:58:33) 91 (15:15:11) 48 (15:31:01) 58 (15:36:51) 41 (15:48:09) 75 (16:05:16) 25 (16:21:20) 102 (16:39:40) 46 (16:53:37) 73 (17:39:44) 21 (17:53:45)
14. Krones street 05:50:59 1230p
Linda Rozkalna,, Aivars Rozkalns
22 (12:14:49) 51 (12:33:52) 31 (12:46:02) 48 (12:58:37) 91 (13:06:03) 58 (13:13:58) 75 (13:24:49) 41 (13:37:31) 25 (13:48:18) 102 (14:04:15) 46 (14:18:00) 53 (14:58:11) 81 (15:08:35) 63 (15:28:34) 84 (15:46:31) 47 (15:56:40) 101 (16:13:24) 83 (16:33:57) 55 (16:45:37) 61 (16:55:22) 36 (17:09:26) 54 (17:31:36)
15. Studio Nedomkull 05:38:09 1220p
Patrik Fagerström,, Anna Fagerström Axelsson
42 (00:25:50) 73 (00:35:47) 46 (00:58:59) 102 (01:09:28) 75 (01:25:23) 58 (01:34:37) 48 (01:41:32) 91 (01:48:28) 31 (02:08:55) 51 (02:19:55) 22 (02:40:51) 53 (02:51:00) 81 (03:03:58) 32 (03:23:27) 63 (03:41:28) 84 (03:59:44) 101 (04:19:13) 83 (04:41:44) 55 (04:54:45) 61 (05:08:06) 36 (05:19:58)
16. Lido zemu 05:24:18 900p
Aija Zogla, Aivars Zogla , Arturs Zogla
54 (12:19:14) 36 (12:39:37) 101 (13:01:32) 83 (13:20:58) 47 (13:40:21) 84 (13:51:50) 63 (14:11:12) 32 (14:26:18) 81 (14:42:37) 53 (14:53:58) 55 (15:07:30) 61 (15:17:22) 22 (15:34:14) 73 (15:55:27) 42 (16:10:54) 66 (16:45:02)
17. M.A.R. Ballnus SK 05:23:42 620p
Rene Ballnus, Arlett Ballnus , Marie-Chantal Ballnus
22 (12:26:17) 46 (13:03:39) 102 (13:16:42) 75 (13:44:20) 75 (0p 13:44:25) 58 (13:58:28) 91 (14:10:48) 48 (14:20:21) 41 (14:38:33) 31 (14:52:21) 51 (15:06:19) 61 (16:42:57) 36 (16:58:11)
Löp herr
1. SLDK 2 05:10:12 1640p
Tomas Lilja, Mattias Karlsson
66 (00:16:06) 42 (00:32:16) 73 (00:38:32) 21 (00:44:32) 46 (01:00:59) 102 (01:08:38) 25 (01:13:53) 41 (01:19:26) 75 (01:25:54) 58 (01:31:40) 48 (01:34:22) 91 (01:38:07) 62 (01:48:28) 67 (01:54:48) 31 (02:13:22) 51 (02:20:54) 22 (02:33:39) 53 (02:40:19) 55 (02:48:07) 81 (02:55:20) 32 (03:01:17) 63 (03:10:13) 71 (03:22:36) 47 (03:42:57) 84 (03:52:23) 83 (04:05:59) 101 (04:19:17) 36 (04:37:25) 61 (04:44:30) 54 (04:57:56)
2. sableX.team / tramontana.ru 05:11:56 1640p
Alexey Sobolev, Ilya Gusev
54 (12:10:33) 36 (12:19:23) 61 (12:24:13) 55 (12:28:45) 83 (12:34:17) 83 (0p 12:34:17) 101 (12:43:25) 47 (12:51:49) 84 (12:57:52) 71 (13:14:40) 63 (13:26:09) 32 (13:32:18) 81 (13:40:25) 53 (13:45:53) 22 (13:52:12) 51 (14:06:06) 31 (14:14:08) 48 (14:22:44) 67 (14:36:38) 62 (14:44:29) 91 (14:57:24) 58 (15:03:09) 75 (15:11:24) 41 (15:20:10) 25 (15:27:38) 102 (15:41:35) 46 (15:52:22) 73 (16:15:22) 42 (16:22:54) 66 (16:42:12) 21 (17:00:09)
3. Team Amarillo 05:24:15 1640p
Björn Normark, Christer Backman
54 (12:10:01) 36 (12:22:10) 61 (12:27:55) 55 (12:32:42) 55 (0p 12:32:42) 83 (12:39:08) 101 (12:49:42) 47 (12:58:59) 84 (13:05:33) 71 (13:22:38) 63 (13:35:25) 32 (13:43:19) 81 (13:51:50) 53 (13:57:11) 22 (14:03:24) 51 (14:17:34) 31 (14:25:40) 44 (14:36:35) 67 (14:47:03) 62 (14:55:41) 91 (15:07:34) 48 (15:12:25) 58 (15:16:10) 75 (15:24:40) 41 (15:34:57) 25 (15:42:36) 102 (15:56:33) 46 (16:05:11) 73 (16:26:46) 42 (16:34:54) 66 (16:54:12) 21 (17:13:15)
4. Enhörna 05:28:29 1640p
Christofer Fredriksson, Anders Olofsson
66 (00:18:02) 42 (00:32:56) 73 (00:39:39) 46 (00:54:02) 102 (01:01:11) 25 (01:07:59) 41 (01:14:04) 75 (01:20:50) 58 (01:26:35) 48 (01:29:48) 91 (01:34:06) 62 (01:44:21) 67 (01:50:12) 31 (02:08:28) 51 (02:16:02) 22 (02:30:50) 53 (02:37:29) 81 (02:43:56) 32 (02:50:19) 63 (02:59:10) 71 (03:18:42) 64 (03:29:55) 47 (03:38:54) 84 (03:48:19) 101 (04:01:17) 83 (04:14:15) 55 (04:23:31) 61 (04:30:44) 36 (04:37:45) 54 (04:50:51) 21 (04:54:00)
5. O-Hector 05:44:38 1640p
David Hector, Jörgen Hector , Micke Nilsson
54 (12:10:25) 36 (12:20:41) 61 (12:26:13) 55 (12:31:41) 83 (12:38:36) 101 (12:49:43) 47 (12:58:53) 84 (13:05:25) 71 (13:24:18) 63 (13:36:33) 32 (13:43:24) 81 (13:51:46) 53 (13:57:17) 22 (14:03:28) 51 (14:19:35) 31 (14:27:51) 67 (14:47:39) 62 (14:56:41) 91 (15:09:13) 48 (15:15:33) 58 (15:19:46) 75 (15:27:12) 41 (15:40:57) 25 (15:48:34) 102 (16:03:42) 46 (16:13:46) 21 (16:36:04) 73 (16:46:51) 42 (16:54:58) 66 (17:19:38)
6. Team Gossebollen 05:43:13 1570p
Lars Eriksson, Jonas Elmqvist
22 (00:09:44) 25 (00:20:05) 46 (00:29:25) 102 (00:37:35) 41 (00:47:39) 75 (00:55:26) 58 (01:02:38) 91 (01:08:19) 62 (01:19:49) 67 (01:26:14) 48 (01:41:12) 31 (01:51:07) 51 (01:59:28) 53 (02:17:06) 81 (02:24:41) 32 (02:31:26) 63 (02:40:13) 84 (02:54:17) 47 (03:02:44) 101 (03:13:57) 83 (03:32:43) 55 (03:40:10) 61 (03:47:56) 36 (03:54:21) 54 (04:08:34) 21 (04:37:38) 73 (04:47:04) 42 (04:55:24) 66 (05:17:32)
7. Granathz 05:25:05 1550p
Gustaf Granath, Fredrik Granath
36 (00:11:54) 61 (00:16:44) 55 (00:21:12) 83 (00:26:46) 101 (00:35:50) 47 (00:44:51) 84 (00:51:22) 63 (01:01:36) 32 (01:08:09) 81 (01:16:11) 53 (01:21:13) 22 (01:27:16) 51 (01:39:10) 31 (01:48:10) 44 (01:58:38) 67 (02:08:53) 62 (02:16:01) 91 (02:27:34) 48 (02:32:30) 58 (02:36:02) 75 (02:43:39) 41 (02:59:53) 102 (03:11:47) 46 (03:20:23) 73 (03:40:44) 42 (03:49:42) 66 (04:12:20) 54 (04:46:23) 21 (05:12:03)
8. Team Enskede 05:37:19 1540p
Mats Larsson, Jan Fröding , Fredrik Hedin
66 (12:20:50) 42 (12:38:32) 73 (12:46:06) 21 (12:53:23) 46 (13:13:51) 102 (13:22:42) 25 (13:30:25) 41 (13:37:27) 75 (13:46:30) 58 (13:54:19) 48 (14:01:39) 91 (14:06:46) 62 (14:17:51) 67 (14:25:40) 31 (14:47:30) 51 (14:58:12) 22 (15:16:01) 53 (15:24:12) 81 (15:32:09) 63 (15:46:15) 84 (16:03:15) 47 (16:12:20) 101 (16:25:17) 83 (16:44:50) 55 (16:53:53) 61 (17:02:12) 36 (17:08:59) 54 (17:21:12)
9. Vilse i pannkakan 06:00:33 1520p
Manne Freyland, , Ola Oustafsson
54 (00:11:38) 36 (00:24:09) 61 (00:30:50) 55 (00:36:02) 83 (00:42:40) 101 (00:53:33) 47 (01:06:28) 84 (01:13:40) 71 (01:39:29) 63 (01:56:02) 32 (02:07:20) 81 (02:18:34) 53 (02:26:19) 22 (02:33:15) 51 (02:52:11) 31 (03:02:14) 67 (03:29:00) 62 (03:41:29) 91 (03:56:22) 48 (04:05:01) 58 (04:11:26) 75 (04:22:55) 41 (04:36:48) 25 (04:48:30) 102 (04:58:41) 46 (05:11:56) 73 (05:39:38) 21 (05:48:52)
10. Vägen mot målet 05:36:16 1510p
Peter Sundén , Peter Hermansson
54 (12:08:55) 36 (12:18:54) 61 (12:24:19) 101 (12:42:32) 47 (12:52:23) 84 (13:01:22) 83 (13:13:21) 55 (13:21:01) 63 (13:35:16) 32 (13:43:21) 81 (13:52:03) 53 (13:57:38) 22 (14:03:38) 51 (14:18:40) 31 (14:27:24) 67 (14:48:51) 62 (14:57:00) 91 (15:09:50) 48 (15:16:47) 58 (15:21:09) 75 (15:30:22) 41 (15:47:35) 25 (15:56:34) 102 (16:12:24) 46 (16:25:52) 73 (16:48:40) 42 (16:58:49) 21 (17:20:32)
11. Lane 3b 05:46:45 1510p
Henrik Kindgren, Stefan Kindgren
21 (00:12:50) 42 (00:25:54) 73 (00:35:13) 46 (00:56:21) 102 (01:05:04) 25 (01:18:17) 41 (01:26:09) 75 (01:34:51) 58 (01:43:46) 91 (01:50:58) 62 (02:03:53) 67 (02:11:55) 48 (02:28:30) 31 (02:39:06) 51 (02:49:36) 22 (03:06:55) 53 (03:16:32) 81 (03:25:07) 32 (03:38:22) 63 (03:51:40) 84 (04:04:37) 47 (04:15:24) 101 (04:27:47) 83 (04:44:40) 55 (04:54:01) 61 (05:02:31) 36 (05:18:42) 54 (05:33:20)
12. Yoo Broo by Infoflex 05:46:26 1480p
Stefan Norlin, Fredrik Bergenstråhle
66 (00:18:39) 42 (00:36:59) 73 (00:44:51) 46 (01:04:25) 102 (01:13:50) 75 (01:30:26) 58 (01:39:20) 48 (01:44:04) 91 (01:49:11) 62 (02:01:37) 67 (02:09:09) 41 (02:35:44) 31 (02:42:57) 51 (02:52:23) 22 (03:14:30) 53 (03:23:03) 81 (03:31:10) 32 (03:41:40) 63 (03:58:03) 84 (04:12:33) 47 (04:23:10) 101 (04:36:31) 83 (04:57:58) 55 (05:09:22) 61 (05:21:27) 36 (05:27:59)
13. SLDK 4 05:34:36 1470p
Tony Marklund, Nils Eklöw , Fredrik Johansson , Esa Rotinen
21 (12:13:15) 73 (12:25:54) 46 (12:45:42) 102 (12:54:53) 25 (13:03:52) 41 (13:11:04) 75 (13:20:53) 58 (13:28:58) 58 (0p 13:28:58) 48 (13:34:06) 91 (13:39:35) 62 (13:56:46) 67 (14:05:14) 31 (14:29:22) 51 (14:39:29) 22 (14:57:32) 53 (15:05:58) 81 (15:14:21) 32 (15:24:46) 63 (15:38:06) 63 (0p 15:38:06) 57 (15:53:25) 84 (15:59:51) 47 (16:09:02) 101 (16:21:41) 83 (16:37:29) 55 (16:46:25) 61 (16:59:31) 36 (17:08:04) 54 (17:21:20)
14. boklubb 05:50:17 1470p
Kristoffer Roupé, Tomas Mannerstedt , Torbjörn Gyllebring
66 (12:30:46) 42 (12:52:53) 73 (13:02:10) 46 (13:27:24) 102 (13:37:35) 25 (13:45:18) 41 (13:53:33) 75 (14:03:13) 58 (14:11:50) 48 (14:18:06) 91 (14:23:19) 62 (14:37:34) 67 (14:45:30) 31 (15:09:20) 51 (15:19:36) 22 (15:36:23) 53 (15:52:34) 81 (16:01:28) 32 (16:11:39) 63 (16:22:34) 84 (16:37:30) 47 (16:49:48) 101 (17:01:41) 83 (17:16:57) 55 (17:25:02) 61 (17:34:11)
15. Team Energidepån 05:30:20 1450p
Niklas Gavelfält, Christer Salmén
54 (00:11:41) 36 (00:24:07) 61 (00:30:15) 55 (00:36:16) 83 (00:42:45) 101 (00:53:42) 47 (01:03:37) 84 (01:10:40) 71 (01:29:11) 63 (01:47:16) 32 (01:55:19) 81 (02:03:54) 53 (02:11:33) 22 (02:17:55) 51 (02:31:08) 31 (02:39:54) 48 (02:57:14) 58 (03:03:12) 91 (03:11:11) 62 (03:24:35) 67 (03:47:36) 41 (04:10:34) 75 (04:20:30) 25 (04:32:27) 102 (04:45:54) 46 (04:56:34)
16. Team MestUte 04:37:53 1330p
Martin Müller, Mikael Thörn , Andreas Klevstig
21 (00:11:06) 73 (00:19:38) 46 (00:42:17) 102 (00:51:41) 75 (01:04:50) 58 (01:12:27) 91 (01:20:13) 48 (01:26:18) 41 (01:35:22) 31 (01:41:26) 51 (01:50:14) 22 (02:07:11) 53 (02:14:56) 81 (02:22:47) 32 (02:33:11) 63 (02:44:33) 84 (02:57:21) 47 (03:05:37) 101 (03:17:40) 83 (03:37:09) 55 (03:45:43) 61 (03:55:43) 36 (04:03:04) 54 (04:24:51)
17. Team Rockrunners 04:27:32 1240p
Peter Juthberg, Tomas Albinsson
54 (12:08:52) 36 (12:18:46) 61 (12:24:08) 55 (12:28:52) 83 (12:34:29) 101 (12:44:02) 47 (12:52:31) 84 (12:59:28) 71 (13:16:24) 63 (13:29:11) 32 (13:35:56) 52 (13:42:49) 81 (13:47:57) 53 (13:52:57) 22 (13:59:15) 25 (14:10:33) 51 (14:17:31) 31 (14:25:49) 41 (14:31:36) 48 (14:39:37) 67 (14:56:28) 62 (15:06:33) 91 (15:21:06) 58 (15:29:14)
18. Viss tvekan 04:54:40 1240p
Martin Sigrand, Anders Taflin
54 (00:11:54) 36 (00:24:03) 61 (00:29:54) 55 (00:35:38) 83 (00:42:31) 101 (00:53:25) 47 (01:04:47) 84 (01:12:06) 63 (01:24:16) 32 (01:32:04) 81 (01:41:00) 53 (01:47:25) 22 (01:54:40) 51 (02:12:12) 31 (02:21:48) 44 (02:36:41) 67 (02:48:54) 62 (02:57:14) 91 (03:11:40) 48 (03:19:04) 58 (03:28:43) 75 (03:38:50) 41 (03:49:58) 25 (04:05:34)
19. Gunnar o Anders 05:38:37 1240p
Gunnar Hedin, Anders Röstin
61 (00:17:59) 55 (00:26:17) 83 (00:35:14) 101 (00:50:19) 47 (01:01:30) 84 (01:11:22) 57 (01:18:57) 64 (01:31:27) 71 (01:46:13) 76 (01:52:14) 82 (02:02:36) 63 (02:16:01) 56 (02:19:14) 52 (02:31:46) 81 (02:39:21) 53 (02:47:23) 22 (02:56:19) 25 (03:17:59) 102 (03:27:43) 75 (03:47:36) 65 (03:55:10) 91 (04:07:25) 72 (04:12:26) 48 (04:20:44) 58 (04:30:33) 41 (04:44:59) 31 (04:56:38) 51 (05:08:26)
20. Litslena Rondellhundar 05:52:27 1240p
John Naeslund, Christer Tinnerholm
54 (00:16:51) 36 (00:30:49) 61 (00:37:40) 101 (01:02:34) 47 (01:16:26) 84 (01:25:36) 84 (0p 01:26:33) 83 (01:42:05) 63 (02:01:07) 63 (0p 02:05:07) 32 (02:15:38) 81 (02:27:27) 55 (02:37:49) 53 (02:48:00) 22 (02:56:48) 51 (03:19:04) 51 (0p 03:20:38) 31 (03:32:41) 48 (03:46:35) 48 (0p 03:48:51) 91 (03:57:04) 58 (04:09:57) 58 (0p 04:13:13) 75 (04:25:24) 41 (04:41:22) 102 (04:58:12) 46 (05:13:00)
21. Stockholm City Runners 05:57:03 1170p
Carl-Johan Lann, Daniel Wiberg
21 (00:21:05) 42 (00:36:53) 73 (00:52:37) 46 (01:16:54) 102 (01:27:10) 75 (01:49:56) 58 (01:59:42) 48 (02:04:12) 91 (02:11:48) 41 (02:27:31) 25 (02:38:20) 22 (02:55:47) 53 (03:03:23) 81 (03:10:42) 32 (03:21:30) 63 (03:36:04) 84 (04:00:14) 47 (04:15:21) 101 (04:27:38) 83 (04:46:46) 55 (05:05:13)
22. Stenhårda hiphopare 05:12:46 1120p
Erik Adeler, Johan Andreasson
22 (12:12:20) 46 (12:30:11) 102 (12:39:16) 75 (12:53:31) 48 (13:05:51) 91 (13:32:09) 58 (13:44:01) 41 (13:52:49) 51 (14:03:37) 53 (14:36:12) 81 (14:45:00) 55 (14:55:55) 83 (15:07:02) 84 (15:21:03) 47 (15:37:19) 101 (15:52:06) 36 (16:21:27) 36 (0p 16:21:37) 36 (0p 16:21:37) 61 (16:32:23) 54 (16:57:23)
23. SLDK 5 05:21:48 790p
Thomas Lummi, Andrew Kungsdal , Peter Ledin , Johan Fogelberg, Michael Thydell
22 (00:18:38) 53 (00:29:36) 81 (00:39:37) 32 (00:53:29) 63 (01:07:59) 84 (01:26:58) 47 (01:38:44) 101 (01:56:36) 83 (02:23:36) 55 (02:37:25) 61 (02:50:13) 36 (02:59:06) 54 (03:23:46) 66 (04:37:48)
24. Right Here, Right Now 03:14:32 550p
Jakob Rasmussen, Henrik Löfgren
54 (00:12:41) 33 (00:23:50) 36 (00:33:13) 101 (00:51:31) 84 (01:15:26) 57 (01:22:48) 56 (01:36:49) 63 (01:41:13) 32 (01:54:40) 81 (02:07:04) 52 (02:15:30) 55 (02:27:39) 53 (02:43:16) 22 (02:53:43)
Löp dam
1. Favoriterna 05:15:36 1400p
Alexandra Svanström, Monique Stalås Hörnsten
21 (12:11:42) 42 (12:23:31) 73 (12:31:39) 102 (12:53:00) 25 (13:00:41) 41 (13:10:46) 75 (13:20:27) 58 (13:28:13) 91 (13:36:32) 62 (13:49:26) 67 (13:57:06) 48 (14:14:10) 31 (14:26:42) 51 (14:36:27) 22 (14:55:37) 53 (15:04:05) 81 (15:12:17) 63 (15:26:21) 84 (15:44:15) 101 (16:01:24) 83 (16:16:38) 55 (16:25:56) 61 (16:34:13) 36 (16:43:34) 54 (16:59:36)
2. Vallentuna/Rånäs 1 05:40:34 1280p
Maje Carlberg, Anki Posette
21 (12:15:54) 73 (12:24:39) 46 (12:45:31) 102 (12:56:30) 25 (13:06:08) 41 (13:15:11) 75 (13:25:00) 58 (13:33:55) 48 (13:38:46) 91 (13:44:37) 62 (13:59:45) 67 (14:09:57) 31 (14:40:08) 51 (14:50:46) 22 (15:11:34) 53 (15:20:42) 81 (15:30:45) 32 (15:44:45) 82 (15:55:42) 63 (16:08:27) 84 (16:33:27) 83 (16:49:53) 55 (17:00:28) 61 (17:09:58) 36 (17:19:15)
3. Team Marisan 05:48:56 1230p
Susan Bjelke, Maria Forsum
22 (12:12:24) 46 (12:35:32) 102 (12:47:43) 25 (13:00:48) 41 (13:10:16) 75 (13:22:18) 58 (13:34:15) 48 (13:38:58) 91 (13:45:16) 62 (14:01:33) 67 (14:11:04) 31 (14:43:41) 51 (14:54:58) 53 (15:32:33) 81 (15:44:09) 63 (16:01:30) 84 (16:19:58) 101 (16:39:26) 83 (17:01:33) 55 (17:14:13) 61 (17:25:05)
4. Isprinsessorna 05:54:15 1190p
Britta Alstad, , Kristina Sjödin
74 (12:12:04) 21 (12:17:16) 73 (12:30:28) 46 (12:53:11) 102 (13:04:22) 75 (13:20:16) 91 (13:39:40) 62 (13:57:00) 67 (14:09:04) 48 (14:29:09) 58 (14:36:08) 41 (14:50:28) 51 (15:08:58) 22 (15:32:38) 53 (15:45:25) 63 (16:07:00) 84 (16:29:29) 101 (16:45:16) 83 (17:02:52) 55 (17:17:51) 61 (17:31:56)
5. En arkeolog och en Lantmätare 05:49:30 980p
Lena Persson, Sara Jonasson
22 (12:12:40) 46 (12:35:27) 102 (12:49:48) 25 (13:00:22) 41 (13:15:22) 75 (13:29:16) 58 (13:39:05) 91 (14:03:59) 48 (14:11:21) 31 (14:25:01) 51 (14:36:59) 53 (15:23:30) 81 (15:33:08) 32 (15:47:20) 55 (16:12:27) 83 (16:27:07) 36 (16:49:51) 61 (17:02:43) 54 (17:33:03)
6. OL-UT 05:15:20 950p
Essi Kangasaho , Terhi Kujala
21 (12:21:23) 73 (12:32:21) 22 (12:47:35) 53 (12:57:27) 81 (13:08:50) 32 (13:20:14) 63 (13:35:47) 71 (13:59:54) 64 (14:21:57) 47 (14:37:46) 84 (14:53:40) 101 (15:17:57) 83 (15:39:32) 55 (15:57:09) 61 (16:10:56) 36 (16:24:58) 54 (16:50:36)
7. The Jets 04:54:01 750p
Jenni Laukkanen, Teresa Herlin , Vilma Herlin
22 (12:15:53) 25 (12:36:00) 46 (12:48:43) 102 (13:02:42) 75 (13:22:34) 58 (13:36:12) 48 (13:43:10) 91 (13:50:14) 62 (14:07:16) 67 (14:18:45) 31 (14:49:33) 41 (14:58:02) 73 (15:35:14) 42 (15:55:32) 21 (16:27:58)
8. Sans Cesse 05:00:50 740p
Ingela Alverfors, Maria Cosnier
54 (12:14:15) 54 (0p 12:14:18) 36 (12:32:49) 61 (12:42:28) 83 (13:02:50) 101 (13:21:32) 47 (13:40:07) 84 (13:50:13) 63 (14:09:01) 32 (14:29:46) 32 (0p 14:29:46) 81 (14:45:56) 53 (14:59:29) 22 (15:14:47) 21 (15:37:51) 42 (16:19:30)
9. NMT Veterans 05:39:12 680p
Paméla Stenström, Åsa Arph Lagerheim
21 (12:15:47) 42 (12:47:05) 73 (13:04:00) 46 (13:44:30) 102 (13:59:35) 75 (14:25:13) 58 (14:36:05) 91 (14:51:30) 48 (15:04:11) 41 (15:22:06) 31 (15:41:27) 51 (15:54:16) 25 (16:08:44) 22 (16:33:15)
10. Running4sobriety 06:06:57 600p
Annelie Ståhl, Camilla Westlund
54 (12:18:53) 36 (12:44:44) 84 (13:19:03) 47 (13:38:17) 101 (13:54:30) 83 (14:21:27) 55 (14:49:44) 81 (15:09:59) 53 (15:23:09) 51 (15:49:06) 41 (16:23:27) 91 (17:00:45)
11. Team Berger 05:29:43 580p
Petra Wahlberg, Lisa Berger
42 (12:26:20) 73 (12:49:51) 46 (13:34:57) 102 (13:54:05) 75 (14:26:14) 58 (15:12:31) 91 (15:29:36) 91 (0p 15:29:36) 48 (15:46:04) 41 (16:09:07) 25 (16:29:17) 22 (16:55:39) 22 (0p 16:55:39)
Löp veteran mix
1. Stockholm HHH 05:46:51 1540p
Bengt Nilsson, Anja Petersson
54 (00:10:16) 36 (00:21:01) 61 (00:27:22) 55 (00:32:48) 83 (00:39:26) 101 (00:51:37) 47 (01:01:54) 84 (01:09:25) 71 (01:29:53) 63 (01:43:45) 32 (01:51:51) 81 (02:01:55) 53 (02:10:19) 22 (02:17:21) 51 (02:32:29) 31 (02:42:51) 41 (02:50:35) 58 (02:59:33) 48 (03:06:16) 67 (03:27:35) 62 (03:38:08) 91 (03:55:23) 75 (04:10:27) 25 (04:27:25) 102 (04:37:27) 46 (04:48:21) 73 (05:16:01) 21 (05:30:43)
2. Team kanin 05:57:28 1310p
Elisabet Bengtsson, Kjell Bengtsson
54 (00:12:59) 36 (00:26:59) 61 (00:36:53) 55 (00:46:23) 83 (00:56:16) 101 (01:10:55) 47 (01:25:04) 84 (01:34:25) 63 (01:48:51) 63 (0p 01:51:09) 81 (02:07:13) 53 (02:21:21) 22 (02:30:33) 25 (02:48:58) 102 (02:59:01) 75 (03:17:22) 75 (0p 03:20:41) 58 (03:33:13) 48 (03:38:44) 91 (03:45:58) 62 (04:10:01) 67 (04:24:16) 31 (04:57:06) 41 (05:06:23) 51 (05:22:40)
3. Larssonligan 05:05:48 1240p
Matz Larsson, Lotta Valentin
22 (12:10:43) 46 (12:29:31) 102 (12:38:39) 75 (12:54:07) 58 (13:02:13) 91 (13:13:06) 48 (13:19:58) 41 (13:30:29) 31 (13:37:31) 51 (13:47:50) 53 (14:11:12) 81 (14:20:07) 32 (14:29:22) 63 (14:42:02) 84 (14:57:00) 47 (15:08:23) 101 (15:24:33) 83 (15:45:37) 55 (16:00:51) 61 (16:11:15) 36 (16:20:56) 54 (16:41:06)
4. Uppsala LK A&K 05:59:48 1180p
Anders Toll, Kerstin Sjöqvist
22 (12:12:36) 51 (12:25:22) 31 (12:36:12) 41 (12:43:46) 58 (12:52:03) 48 (12:58:26) 67 (13:15:25) 62 (13:24:32) 91 (13:39:17) 75 (13:53:21) 25 (14:10:26) 102 (14:21:36) 46 (14:32:11) 73 (15:01:13) 42 (15:12:49) 66 (15:34:01) 54 (16:29:47) 101 (17:05:11) 83 (17:18:56) 55 (17:32:40) 61 (17:42:22)
5. Söderhamns OK 05:22:25 1040p
Anna-Karin Eklund, David Liljequist
21 (00:15:34) 73 (00:29:34) 46 (00:56:53) 102 (01:09:42) 75 (01:30:31) 58 (01:42:03) 91 (01:51:26) 48 (02:01:23) 41 (02:17:06) 51 (02:31:32) 22 (02:54:53) 53 (03:06:38) 81 (03:17:45) 55 (03:31:22) 83 (03:48:26) 101 (04:11:35) 36 (04:37:58) 61 (04:51:36)
Löp veteran herr
1. Olle och Krister 05:00:34 1350p
Olle Westblom, Krister Gumaelius
21 (00:11:54) 73 (00:19:14) 46 (00:39:24) 102 (00:49:18) 25 (00:56:42) 41 (01:04:04) 75 (01:13:09) 58 (01:22:34) 91 (01:28:44) 48 (01:34:10) 31 (01:43:57) 51 (01:53:59) 22 (02:14:14) 53 (02:21:42) 81 (02:31:26) 32 (02:39:21) 63 (02:48:49) 84 (03:08:29) 47 (03:18:14) 101 (03:32:49) 83 (03:51:05) 83 (0p 03:52:03) 55 (04:01:22) 61 (04:10:53) 36 (04:18:38) 54 (04:40:19)
2. Team Frakka 05:13:13 550p
Ingvar Oskarsson, Andris Rozenbachs
22 (00:32:20) 51 (01:01:25) 31 (01:19:52) 48 (01:41:34) 91 (01:56:09) 58 (02:08:54) 75 (02:27:02) 41 (02:45:26) 25 (03:02:44) 102 (03:29:20) 46 (03:55:58)
Löp jun mix
1. Grupp 6 02:01:30 1050p
Christian Redtzer, Joakim Skärlen , Tone Albrektsson , Viktor Wohlgemuth, Simon Hektor, Hanna Hänström
74 (00:08:40) 21 (00:09:47) 61 (00:12:51) 73 (00:15:31) 36 (00:18:42) 43 (00:20:51) 46 (00:32:07) 101 (00:32:59) 102 (00:39:30) 47 (00:43:16) 75 (00:52:33) 84 (00:54:06) 65 (00:57:40) 57 (01:00:19) 58 (01:02:20) 41 (01:08:16) 56 (01:09:35) 63 (01:12:15) 31 (01:14:11) 51 (01:22:46) 81 (01:24:28) 52 (01:30:13) 25 (01:30:54) 83 (01:39:15) 22 (01:44:03) 55 (01:45:13)
2. OK Förort 01:49:06 890p
Josefine Karlsson, Egil Morast , Oskar Viberg , Viktor Häggström, Arvid Persson
22 (00:09:48) 61 (00:15:16) 36 (00:21:40) 51 (00:21:58) 31 (00:29:07) 41 (00:33:52) 101 (00:39:27) 58 (00:39:52) 65 (00:43:21) 75 (00:48:07) 83 (00:55:52) 102 (00:59:38) 52 (01:06:54) 46 (01:07:58) 81 (01:14:01) 43 (01:21:02) 55 (01:23:10) 73 (01:28:57) 21 (01:35:14) 74 (01:36:49)
3. IFK Attvinen 02:05:11 780p
Ludvig Sandahl, Axel Forshällen , Albin Andersson , Julia Frejd, Filip Brunander
22 (00:10:17) 74 (00:11:30) 21 (00:13:26) 53 (00:16:30) 73 (00:22:26) 81 (00:22:54) 43 (00:29:14) 32 (00:29:43) 82 (00:37:49) 46 (00:44:39) 63 (00:46:21) 56 (00:48:33) 102 (00:55:12) 52 (00:57:53) 83 (01:06:49) 75 (01:12:01) 55 (01:13:39) 61 (01:19:53) 41 (01:23:52) 36 (01:26:05) 51 (01:34:31) 54 (01:38:46)
4. Team Maijs 01:57:29 560p
Märta Fröjd, Nils Obert , Ida Torbjörnsson , Max Klasson, Johan Bengtsson, Astrid Simonsson
34 (00:14:07) 61 (00:16:19) 66 (00:21:40) 55 (00:22:14) 45 (00:27:17) 52 (00:31:54) 63 (00:42:01) 42 (00:42:09) 56 (00:45:33) 73 (00:51:40) 21 (00:59:47) 74 (01:01:31) 83 (01:07:22) 22 (01:12:09) 43 (01:22:07) 101 (01:31:30)
5. Österåkersmaffian 01:55:05 420p
Jakob Alfredsson, Leo Hellström , Anna Dahlgren , Tilda Andersson, Ellen Robertsson, Johan Persson
34 (00:11:21) 66 (00:18:22) 45 (00:24:08) 42 (00:39:02) 21 (00:44:27) 74 (00:46:00) 73 (00:48:04) 43 (00:53:00) 46 (01:13:34) 102 (01:13:53) 25 (01:21:01) 51 (01:31:35) 22 (01:42:46)